Доступність посилання

ТОП новини

На виборах у США Демократична партія отримала більшість в обох палатах Конгресу


Це сталося вперше за останні 12 років

Це сталося вперше за останні 12 років.

За попередніми даними, на виборах до Сенату у штаті Вірджинія переміг представник демократів Джім Вебб. Його перемога забезпечила Демократичній партії 51-е місце в Сенаті, необхідне для більшості у цій палаті Конгресу.

Учора президент США визнав, що причиною поразки республіканців стала відсутність реальних успіхів в Іраку.

Ненсі Пелосі, депутат Палати представників від демократів, яка стане новим спікером палати, недвозначно заявила, що американський народ чітко висловився за новий курс в Іраку.

Реагуючи на поразку на проміжних виборах, Джордж Буш звільнив міністра оборони США Дональда Рамсфельда.

У вступній заяві на прес-конференції Буш сказав таке: “Після низки вдумливих бесід міністр Рамсфельд і я погодилися на тому, що настав час для зміни керівництва у Пентагоні”. Оглядачі інтерпретують цю заяву так, що міністр оборони пішов у відставку не за власним бажанням, а за рішенням президента.

Новим главою Пентагону призначений колишній директор ЦРУ Роберт Ґейтс.Про нього американський президент заявив: “Роберт Гейтс спрямує роботу Департаменту оборони у новому руслі з новими ідеями, як Америка зможе досягнути своєї мети в Іраку. Він розуміє, як керувати такими складними структурами та змінювати їх у разі необхідності”.

Український колега Рамсфельда висловив жаль з приводу відставки шефа Пентагону.

Міністр оборони Анатолій Гриценко, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, з цього приводу сьогодні заявив:

Я можу лише висловити жаль з приводу того, що відбувається відставка міністра оборони Рамсфельда. У мене з ним були прекрасні відносини. Він дуже прихильно ставився до України, він любить Україну. Всі наші і формальні, і неформальні зустрічі, які відбувалися, починалися з його боку одним питанням: чим ми можемо допомогти Україні? Визначте напрямки, які ви вважаєте для себе пріоритетними, ми готові вам у цьому допомогти”.
XS
SM
MD
LG