Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 10 листопада.


Віктор Недоступ Київ, 10 листопада 2006 (RadioSvoboda.ua) — 10 листопада російське військо знищило Батурин, в СРСР закінчилася доба Леоніда Ілліча Брежнєва, а в Києві заарештували “Біле братство”.

10-го листопада 1708-го року через зраду полковника Носа, російські війська на чолі з Меншиковим з другої спроби захопили місто Батурин, столицю гетьмана Івана Мазепи, котрий виступив у жовтні в союзі зі шведським королем Карлом XII проти російського імператора Петра I. Увірвавшись у місто, російські війська оволоділи гетьманською скарбницею, артилерією, продовольчими припасами і вчинили нечувану різанину, знищивши не тільки захисників міста, але й усе цивільне населення з немовлятами включно. Втрата Батурина стала початком масового переслідування в Україні прихильників гетьмана і великою втратою для всієї справи Івана Мазепи.

1942 – Порушивши секретний договір між Німеччиною і вішистською Францією, підписаний в 1940 році, нацистські війська вступають на територію Франції з метою її окупації. Приводом до цього стає висадка військ союзників у Північній Африці та підписане з ними представником вішистського уряду в Африці адміралом Жаном Франсуа Дарланом перемир''я. З цього дня Німеччина просто ігнорує пронімецький уряд маршала Петена.

1982 – В Москві на 76-у році життя помирає Генеральний секретар ЦК Компартії Радянського Союзу Леонід Ілліч Брежнєв. Він правив 18 років, правління характеризувалось відносною стабільністю економіки напочатку, суперечливою і часто агресивною зовнішньою політикою, жорстким переслідуванням інакомислення і стагнацією та розвалом радянської господарської системи під кінець. Його спадкоємцем в партії та державі стає Юрій Андропов.

1997 – в Детройті вирішують не демонтувати будівлю театру. Її перевозять на нове місце на колесах. Попутно встановлюють світовий рекорд – театр важить 2,5 тони! Кияни, між тим пам’ятають інше досягнення. У 1993му сумнозвісне “Біле Братство” захопило Софійський Собор і почали дерти горлянки, пророкуючи кінець світу. За їхніми скромними розрахунками він мав відбутися якраз через два тижні. Міліція на це не клюнула і затримала все чорнушне кодло разом з “пророками” Юрієм Кривоноговим та його дружиною Марією Цвигун (як вона себе називала –"Живий Бог Марія Деві Христос").
XS
SM
MD
LG