Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін планує провести ревізію всіх українсько-російських міжурядових газових протоколів


Як повідомив сьогодні міністр палива й енергетики Юрій Бойко, нині існують 23 такі протоколи, і багато з них не відповідають дійсності.

Як повідомив сьогодні міністр палива й енергетики Юрій Бойко, нині існують 23 такі протоколи, і багато з них не відповідають дійсності.

Зокрема, йдеться про розподіл ціни за транзит газу та за його постачання, що передбачають цьогорічні угоди.

«Буде проведена ревізія, потім визначені та змінені види угод. За ними слідуватимуть протоколи, які створять можливість для господарських суб’єктів працювати. Це можуть бути міждержавні угоди за можливостями: транзитними, реалізаційними. Це може бути міждержавна угода, яка гарантує відповідальність держави в забезпеченні комфортного та м’якого інвестиційного клімату. Але ці всі угоди необхідно робити на базі наявного європейського досвіду, щоб забезпечити нормальні правила гри для господарчих суб’єктів», — заявив Юрій Бойко.

У січні цього року «Нафтогаз України» й російський «Ґазпром» домовилися встановити ставку за транзит російського газу через українську територію незмінною впродовж 5 років.

Водночас угода передбачала ціну на газ для України 95 доларів за тисячу кубометрів тільки на 1 рік. Минулого місяця спільне підприємство «Укргаз-Енерго» і компанія «РосУкрЕнерго» домовилися про постачання в Україну газу вже по 130 доларів за тисячу кубометрів на наступний рік.
XS
SM
MD
LG