Доступність посилання

ТОП новини

Німецький європарламентар критикує доповідь Єврокомісії щодо подальшого розширення Європейського Союзу.


Наталія Вікуліна Брюссель, 15 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Оприлюднена нещодавно доповідь Єврокомісії щодо подальшого розширення Європейського Союзу є лише бюрократичним документом, який не має нових ідей, однак Брюссель має рацію, коли не обіцяє Україні перспективу членства в ЄС. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив німецький євродепутат-ліберал Александер Ґраф Ламбсдорфф:

Александер Ґраф Ламбсдорфф
— Я думаю, що Євросоюз повинен приймати нових членів. Але для того, щоб це робити, він повинен виконати певні умови. Ми повинні бути здатними пристосувати до розширення наші інституції — Європарламент, Раду ЄС і так далі. Ми повинні бути здатними платити за вартість розширення, і ми також потребуємо підтримки людей із країн, які вже входять до Євросоюзу. І велика проблема з доповіддю Єврокомісії полягає в тому, що документ не зосереджується на цьому останньому пункті, який говорить про достатню підтримку людей — що надзвичайно важливо для європарламентарів. Ось чому я критикую доповідь Єврокомісії.

— Чи є в доповіді справді нові ідеї?

— Ні, і саме в цьому полягає проблема. Доповідь тільки знову заявляє про речі, які ми, по суті, вже знали — про зміни в Раді ЄС, Європарламенті і так далі, про фінансові зобов’язання. Але доповідь не дає справді добрих нових ідей, як забезпечити підтримку подальшого розширення.

— Тож ви думаєте, що це тільки бюрократичний документ, і нічого більше?

— Саме так!

— Чи вважаєте ви доброю ідеєю те, що Єврокомісія не обіцяє перспективи членства в ЄС будь-яким країнам, окрім Туреччини та балканських держав?

— Так, я вважаю, що це добра ідея. Тому що Єврокомісія не повинна обіцяти чогось, що не має підтримки серед населення наявних країн ЄС. Багато країн-членів каже, що спочатку потрібен певний час, щоб перетравити велике розширення, яке ми мали 2004 року. Ми вже прийняли 10 нових країн, зараз до нас приєднуються ще дві. Тож це велика зміна для нашої організації. І давати нові обіцянки невдовзі після цього великого розширення було б, безперечно, помилкою, і в цьому питанні Єврокомісія має рацію.

— Брюссель не дає жодних обіцянок Україні щодо членства в Євросоюзі. Чи вважаєте ви, що Україна в перспективі повинна вступити до ЄС?

— Має відбутися дві речі: Україна повинна змінитися, вона потребує більш стабільної, ніж зараз, демократії, — і Євросоюз повинен змінитися, йому слід мати різні форми членства. За таким сценарієм я можу передбачити, що Україна увійде до Євросоюзу.

— Коли це може відбутися? За 20, 30 років?

— Ні, так казати було б спекуляцією. Ми були б безвідповідальними, якби назвали цифри. Тому що для одних ці цифри виявилися б зависокими, для інших — занизькими. Вирішальним для України є продовжувати і поліпшувати процес реформ, навести порядок у своєму домі. І те саме стосується Євросоюзу: ми потребуємо навести порядок у нашому домі, нам потрібно мати нашу Конституцію, нам слід знайти новий порядок набуття членства. І коли в обох домах буде порядок, ми будемо обговорювати перспективу членства для України. Але це, звичайно, займе певний час — скільки точно, сказати неможливо.

— А ви особисто підтримуєте перспективу членства для України?

— Як я сказав, нинішня Україна не може бути членом нинішнього Євросоюзу, але змінена Україна може бути членом зміненого ЄС. І я б, звичайно, це дуже привітав.

— Ваші однопартійці-ліберали в Європарламенті думають так само?

— Я думаю, що це дискусія, яка не йде уздовж політичної лінії. На мою думку, різні люди думають по-різному, і це залежить більше від їхнього аналізу ситуації, ніж від їхньої політичної приналежності.
XS
SM
MD
LG