Доступність посилання

ТОП новини

«Український контекст» не закінчиться.


Вікторія Маренич Харків, 15 листопада 2006 (RadioSvoboda.ua) — Закриття сезону фестивалю Днів документального кіно про права людини «Український контекст», яке організатори планували провести в Харкові, не відбудеться. Є замовлення з різних регіонів України про продовження фестивалю.

У Харкові фестиваль «Український контекст», що розпочався у Києві, мав би завершитися. Проте на прохання інших регіонів України (наприклад, Львова та Донецька) він триватиме до наступного року.

72 документальні фільми з 22 країн світу. Сюжети, що підказує життя. Документальне кіно, яке сьогодні на підйомі в усьому світі. Фестиваль не лобіює нічиї інтереси. Замовні фільми не можуть стати його учасниками. Журі фестивалю — правозахисне. Критерій оцінювання — наскільки вдало розкрита тема прав людини.

Крізь призму українських проблем

Назву фестивалю «Український контекст» його директор Геннадій Кофман пояснює тим, що до програми фестивалю підбирають ті фільми, які «дивляться крізь призму проблем в Україні»: «Головна риса фільмів — вони мають художні переваги».

Євген Захаров, голова Української Гельсінської спілки, що є співзасновником фестивалю, впевнений, що найкраще про права людини говорять не сухі факти статистики та звітів, а саме мистецькі акції — конкурс плакатів, музики і, звичайно, кіно.

Кіно документальне має для цього багато можливостей, каже Захаров: «І зростання популярності цього фестивалю свідчить про те, що вибір був вірним».

Фільми для мешканців Харківщини

Організатори фестивалю протягом 10 днів покажуть у Харкові 11 найкращих фільмів, що здобули призи за різними номінаціями. У районах Харківщини, у навчальних закладах Харкова відбудуться презентації та показ фільмів-призерів фестивалю.

Вирішили посприяти цьому і чиновники облдержадміністрації, говорить Ніна Лапчинська, заступник начальника обласного управління культури: «Думаю, чим більше ми охопимо населення Харківської області, тим більше людей дізнається про цей фестиваль і про виробництво документальних фільмів у світі».
XS
SM
MD
LG