Доступність посилання

ТОП новини

Питання Тарасюка та Гриценка зависло на два тижні.


Тетяна Ярмощук Київ, 15 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Міністри закордонних справ та оборони знов зависли між урядом та опозицією. Роботу цих «помаранчевих» урядовців, за результатами сьогоднішнього звіту, парламент оцінюватиме на наступному пленарному тижні.


Анатолій Гриценко та Борис Тарасюк відзвітувалися. Тепер вони мають очікувати на рішення Верховної Ради щодо їхнього урядового майбуття.

Регіонал Тарас Чорновіл каже, що антикризова коаліція закликає Верховну Раду визнати роботу Гриценка та Тарасюка незадовільною.

На думку Чорновола, подальше перебування цих міністрів на посадах може «загрожувати національній безпеці» країни.

Натомість один із чільників Партії регіонів Євген Кушнарьов розцінює сьогоднішнє рішення парламенту як попередження Гриценкові й Тарасюкові.

«Тарасюк однією ногою в уряді, однією на чолі опозиційної партії. Перше: він повинен визначитись зі своїм лідерством в опозиційній партії. Це закон існування нової моделі влади, яку запровадили [разом] із ухваленням змін до конституції. Друге: потрібно усіма своїми діями і публічними виступами демонструвати членство в уряді. Щодо Грищенка, … якщо він зможе спростувати звинувачення, які викладені в документі, складеному контрольно-ревізійним управлінням, велика низка питань до нього відпаде», — зазначив Кушнарьов на питання Радіо Свобода.

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк звітує у Верховній Раді. 15 листопада 2006 р.
Гриценко й Тарасюк не згодні

Анатолій Гриценко всі закиди антикризовиків називає несправедливими.

«Якщо незадовільно оцінюється робота Збройних сил у двісті з лишком тисяч — це несправедливо. Якщо особисто міністра, і мова йде про зловживання матеріального характеру — це ще більш несправедливо», — сказав Гриценко.

Борис Тарасюк вважає, що порядок звільнення міністрів, кандидатури яких подає президент, має прояснити Конституційний Суд.

«Є правова колізія — закладена вона в тих змінах, які були внесені невиважено до Конституції. За цими змінами саме Верховна Рада формує уряд за поданням прем’єр-міністра, за винятком міністрів закордонних справ і оборони. Цей виняток стосується того, що президент має право вносити кандидатури двох міністрів, а Верховна Рада ухвалює рішення. Але в Конституції не було виписано процедури звільнення з посад цих міністрів», — наголосив Тарасюк.

Позиція ж представника президента у парламенті Романа Зварича така: звіт міністрів закордонних справ та оборони нелегітимний.

«Я не знаходжу жодного нормативно-правового акту, а тим більше така позиція не міститься у Конституції України, — яка б говорила про підзвітність певних міністрів. За логікою Конституції, Кабмін є колегіальний орган, підзвітний парламентові. У такому разі слід було ставити питання про відставку всього Кабінету Міністрів», — вважає Роман Зварич.

Інші «помаранчеві» міністри ще думають

Наразі з’явилися і нові заяви інших помаранчевих урядовців.

Міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко заявив про готовність продовжити трудову діяльність у Кабінеті Януковича. У вівторок і міністр у справах сім’ї та молоді Юрій Павленко не виключив, що може залишитися в цьому уряді. А Віктор Янукович, у свою чергу, звернувся до Павленка та Поляченка, щоби вони визначилися між політикою та урядовою діяльністю.
XS
SM
MD
LG