Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-польська співпраця.


Віктор Міняйло Київ, 15 листопада 2006. (RadioSvoboda.Ua) - Україна має намір збільшити експорт електроенергії до Польщі. Про це повідомив прем‘єр-міністр України Віктор Янукович після зустрічі зі своїм польським колегою Ярославом Качинським, який перебуває в Києві з офіційним візитом. Сьогодні також відбулося перше засідання міжурядової українсько-польської комісії. За його підсумками співголови комісії міністр палива і енергетики України Юрій Бойко та міністр економіки Польщі Петр Возняк підписали протокол.

Ярослав Качинський та Віктор Янукович під час зустрічі у Києві. 15 листопада 2006 р.
Україна зацікавлена у посиленні співпраці з Польщею в авіабудівній галузі, військово-промисловому комплексі та транспорті, - повідомив на прес-конференції після першого засідання міжурядової українсько-польської комісії прем‘єр-міністр України Віктор Янукович. Він також зазначив, що в обох країн є багато спільних перспектив в галузі енергетичної безпеки та в торговельно-економічній співпраці.

Одним з найважливіших проектів український прем‘єр назвав продовження будівництва нафтогону “Одеса-Броди” до Полоцька.

Його колега Ярослав Качинський запевнив журналістів, що Україна і Польща залишаються стратегічними партнерами незалежно від різних політичних змін. Щодо продовження нафтогону, то конкретні терміни реалізації цього проекту Польський прем‘єр назвати не зміг. Лише запевнив, що кошти є, але треба ще доопрацювати деталі.

Віктор Янукович додав, що це реальний проект. Який треба наповнювати змістом. Коли проект буде наповнений нафтою, прем’єри не уточнили.

А журналісти цікавилися, як розвиватиметься ситуація із блокуванням Польщею підписання угоди про тіснішу співпрацю між Росією і ЄС.

Ярослав Качинський пояснив, дослідження Європейського союзу показали: Польща виконує усі вимоги Росії щодо торгівлі м‘ясом і певними рослинними товарами. Відтак, за його словами, немає жодних причин для того, щоб цю торгівлю гальмувати.

Польський прем‘єр вважає, що обмеження до його країни застосовують необґрунтовано, безпідставно. В таких ситуаціях Європейський Союз повинен реагувати.

“Тут не відбувається нічого надзвичайного. Польща вимагає лише того, щоб її трактували так само, як інші країни Європейського Союзу”.

Прем‘єр-міністр Польщі висловив сподівання, що за посередництвом Європейського Союзу, а також у двосторонніх переговорах з Росією це питання вирішать.

А Віктор Янукович коротко додав, що Україна готова стати посередником у конфлікті між Росією і Польщею:

“Ми також сподіваємося, що це питання, яке виникло зараз у стосунках між Польщею і Росією, між Європейським Союзом і Росією, воно буде вирішено найближчим часом. Україна також в цьому зацікавлена і готова сприяти цьому процесу”.

Прокоментувати підсумки візиту польського прем‘єра в Україну, зокрема, і українсько-польські відносини, взагалі, ми попросили секретаря польської громадської організації “Українсько-польський форум” Богумілу Бордеховську:

“При таких політичних умовах, які є в Польщі, які є в Україні, а також, які є в Європі і Росії вважаю, що це пристойні відносини. Тобто те що відбувається в українсько-польській співпраці. Воно відбувається попри політичні зміни в Україні і Польщі.

Коли йдеться про теперішній візит польського прем‘єра, так одразу з дня на день так багато наслідків важко очікувати. Напевно в такий спосіб твориться чи в‘яжеться польсько-український діалог”.


Польсько-український діалог за десять днів продовжать українські і польські інтелектуали. Вони зберуться у Києві на конференцію пам’яті видатного польського інтелектуала і друга України Єжи Гедройця.
XS
SM
MD
LG