Доступність посилання

ТОП новини

Сімферопольська ФМ-станція Транс-М-Радіо скаржиться на тиск Національної Ради з телебачення і радіомовлення.


Володимир Притула Сімферополь, 16 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму сімферопольська ФМ-станція Транс-М-Радіо скаржиться на мовний тиск Національної Ради з телебачення і радіомовлення. Водночас, представники української громадськості стверджують, що радіостанція розпалює міжнаціональну ворожнечу.

Голова Ради співзасновників Транс-М-Радіо Сергій Білицький.
“Транс-М-радіо – одне радіо на весь Крим!”, - Позивні найстарішої в Криму незалежної ФМ-радіостанції Транс-М-радіо незабаром можуть зникнути з радіоефіру. Так вважають співзасновники і керівники цієї радіостанції, що вже 15 років веде мовлення на Кримському півострові. Каже голова Ради співзасновників Транс-М-Радіо Сергій Білицький: “Усі ці роки ми спілкувалися однією мовою. Але останнім часом все змінилося. Чиновники з Нацради захотіли перетворити нас у слухняний інструмент із промивання мізків нашої авдиторії. А коли ми відмовилися виконувати їхні протизаконні вимоги, на нас кинули кращі сили численного репресивного апарату цього органу”, - заявив Сергій Білицький.

У жовтні Національна Рада з телебачення і радіомовлення призначила перевірку Транс-М-Радіо, а голова Нацради Віталій Шевченко зайвив про “ознаки переуступки ефірного часу зарубіжній радіокомпанії без документального оформлення дозвільних документів”, а також сказав, що та не виконує норми ліцензії щодо 50% програм українською мовою. Під зарубіжною компанією пан Шевченко мав на увазі Голос Росії, матеріали якого, за словами комерційного директора Транс-М-Радіо Валерія Толмача йдуть в ефірі кримської радіостанції приблизно протягом 3 годин на добу: “Голос Росії представляє програму “Російський усний”!”.

Представник ініціативної групи кримської громадськості Олег Фомушкін переконаний, що час мовлення Голосу Росії на хвилях Транс-М-Радіо значно більший, а програми – вкрай низької якості і переважно нагадують пропаганду радянських часів. Він каже, що за ініціативою кримської організації Української народної партії тисячі кримчан підписалися під вимогою до Нацради позбавити Транс-М-Радіо ліцензії на мовлення, бо вважають, що в ефірі цієї радіостанції розпалюється міжнаціональна ворожнеча і культивується зневажливе ставлення до української мови та українців: “Протягом робочого дня надається інформація російською мовою, а українською – тільки вночі. Й увечері диктор оголошує: “Нацрада примушує нас говорити тільки українською!” І таким чином
Представник української громади Криму Олег Фомушкін.
вони намагаються викликати у людей негативні відгуки з цього приводу”
, - заявив представник української громадськості Олег Фомушкін.

Співзасновники ж радіокомпанії відкидають ці претензії. Вони вважають незаконними вимоги Нацради про половину часу для україномовних програм, несправедливими закиди щодо ретрансляції Голосу Росії і нечинним саме рішення про перевірку, оскільки, за словами того ж Сергія Білицького, українське законодавство не надає Національній Раді з телебачення і радіомовлення права перевіряти телерадіокомпанії, а європейське законодавство – взагалі вимагає скасувати мовні квоти. Представники Транс-М-Радіо кажуть, що оскаржуватимуть рішення Нацради щодо їхньої радіостанції і вже готують два позови. За словами Олега Фомушкіна, ініціативна група, яку він представляє, теж готує позови, але проти Транс-М-Радіо.
XS
SM
MD
LG