Доступність посилання

ТОП новини

Україна бере участь у міжнародній енергетичній конференції у Брюсселі


Наталія Вікуліна Брюссель, 20 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Брюсселі в понеділок починається дводенна міжнародна конференція, присвячена зовнішній енергетичній політиці Євросоюзу. Конференція високого рівня, що її організовує Єврокомісія, збере представників ключових країн у галузі енергетики, включаючи Україну.

Євросоюз в пошуку безпеки поставок “блакитного палива”.

Після січневих проблем з постачанням газу з Росії до України й інших країн, Євросоюз всерйоз замислився, як зробити кращою безпеку поставок “блакитного палива”. У березні Єврокомісія оприлюднила так звану «Зелену книгу», де представлено нову енергетичну стратегію ЄС. Конференція стане ще однією нагодою обговорити цю тему. Говорить речниця Комісара ЄС з зовнішніх відносин і політики сусідства Емма Адвін:

“У понеділок Єврокомісія організовує конференцію щодо зовнішньої енергетичної політики, щодо того, як ми підвищуємо безпеку енергопоставок, ефективніше працюючи з нашими партнерами і особливо з нашими сусідами”.

Нові спроби інтеграції енергетичного євроринку

На конференції виступлять найголовніші посадовці Євросоюзу – голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, Верховний представник ЄС з зовнішньої політики й політики безпеки Хав”єр Солана, комісари Євросоюзу, які відповідають за зовнішні відносини і політику сусідства, енергетику, торгівлю, розвиток і гуманітарні відносини. Україну на конференції представлятимуть секретар Ради з національної безпеки й оборони Віталій Гайдук, міністр палива та енергетики Юрій Бойко, заступники глави Секретаріату президента Арсеній Яценюк та Олександр Чалий. Загалом на конференції будуть присутніми міністри закордонних справ або енергетики з 30 країн, а також промисловці, науковці, представники міжнародних організацій. Про перебіг конференції розповідає прес-секретар Адвін:

“Під час наших дводенних дебатів ми говоритимемо, як ми можемо розвинути більш послідовну і скоординовану зовнішню політику з енергетики, як розвинути енергетичний ринок і як ми можемо розвивати партнерство, що дозволить країнам за межами енергоринку ЄС більше інтегруватися на цей ринок”.
XS
SM
MD
LG