Доступність посилання

ТОП новини

До СОТ на випередки.


Тетяна Ярмощук Київ, 20 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Україна чи Росія? Хто раніше стане членом Світової організації торгівлі? Росія вже підписала двосторонню угоду зі США про вступ до СОТ. Чим майже завершила двосторонні переговори щодо членства в цій організації. Чого очікувати Україні, якщо Росія першою стане членом СОТ?


Зволікання Верховної ради вигідне кому?

Щоб вступити до Світової організації торгівлі, Україні необхідно ухвалити низку законопроектів і завершити двосторонні переговори з Киргизстаном та Тайванем. Натомість Росія вже підписала двосторонню угоду про вступ до СОТ зі Сполученими Штатами. До речі, активна фаза російсько-американських переговорів щодо приєднання Росії до СОТ тривала шість років. До цієї організації Росія намагається приєднатися понад 10 років. Саме відсутність домовленості зі США була однією з головних перешкод для Москви на цьому шляху. Тепер Росія має підписати відповідні угоди з Грузією та Киргизстаном. Якщо Росія раніше від України стане членом СОТ, а вступ України затягнеться, Україні варто очікувати нових економічних вимог, зазначає директор Інституту економічних досліджень Ігор Бураковський:

“Питання полягає у тому, наскільки пізніше Україна стане членом СОТ від Росії. Якщо цей процес дуже сильно затягнеться, то ми можемо очікувати вступ Росії до робочої групи щодо вступу України до Світової організації торгівлі. І відповідним чином висунення певних економічних вимог не просто від Росії, а від Росії члена СОТ. Це просто сигнал того, що Україна втратила дуже багато часу, орієнтуючись незрозуміло на які політичні чи економічні речі. І взагалі вступ України до СОТ можна було спокійно завершити два, чи два з половиною роки тому”, – Ігор Бураковський в інтерв’ю Радіо Свобода.

Україна втрачає шанс вигідної позиції у процесі вступу до СОТ

Затягуванням зі вступом до Світової організації торгівлі, Україна втратила шанс використати СОТ, і свій голос у цій організації для успішних переговорів з Росією. Так вважає політолог Олександр Палій:

“Завдяки антикризовій коаліції в Україні, було створено таку ситуацію, коли Росія має шанс вступити до СОТ, або одночасно з Україною, або раніше, ніж Україна. Завдяки діям уряду Януковича було втрачено дуже важливий шанс, який би дав Україні можливість з більш вигідних позицій торгуватися з Росією. Україна опиняється в дуже неприємній ситуації, через те, що ми почали рух до СОТ набагато раніше, ніж Росія, ми приклали набагато більше зусиль для підписання двосторонніх угод. Однак гальмування, яке трапилося завдяки уряду Януковича, позиції комуністів та соціалістів, знецінили кроки, які Україна робила в напрямі СОТ” – Олександр Палій в інтерв’ю Радіо Свобода.

В українському Кабінеті Міністрів кажуть, що членом Світової організації торгівлі Україна стане не раніше лютого наступного року. Раніше ж планувалося, що до СОТ Україна вступить до кінця нинішнього року.
XS
SM
MD
LG