Доступність посилання

ТОП новини

Щойно вийшла з друку книга спогадів про відомого українського композитора Ігоря Шамо.


Леся Олійник Київ, 23 листопада 2006 р. (RadioSvoboda/Ua) – Сьогодні в Національній спілці композиторів України відбудеться презентація книги про українського композитора Ігоря Шамо. Ігор Шамо відомий, передусім, як автор понад 300 пісень, серед яких “Києве мій”, "Дніпровський вальс”.

Ця пісня Ігоря Шамо на слова Дмитра Луценка вважається музичним символом столиці України. Композитор присвятив її місту, в якому народився, навчався, де творив свою музику і яке безмежно любив. Збереглося інтерв’ю, яке композитор дав ще за свого життя:

“Коли ми з Дмитром ходили на кручах Дніпрових і думали про те, як би написати таку пісню, з чого починати – з мелодії, зі слів, – десь якось ми почули слова, які хтось промовив: “Як таке місто не любити?”. І з’явилися слова – “як тебе не любити”.

Книжка про Ігоря Шамо названа "Я з вами був і буду кожну мить”. Читач, який зацікавиться цим виданням, дізнається, що прізвище композитора пов’язане з Францією. Виявляється, в маленькому місті Шамоні майже всі жителі носять прізвище Шамо. У книгу увійшли спогади його рідних і тих, хто був поруч і працював з композитором. Серед них донька і онука, поет Дмитро Луценко, режисер Микола Мащенко, співак Анатолій Мокренко, диригенти Роман Кофман і Вадим Гнєдаш.

Ось що сказала упорядник книги, донька композитора Тамара Шамо кореспонденту Радіо Свобода:

„Це спогади про людину, яка для мене є батьком, а для багатьох особистістю, композитором, діячем культури. Мені хотілося, щоб він виходив як живий зі спогадів людей, які з ним працювали. Незважаючи на те, що батька вже немає 25 років, спогади вийшли такими теплими, наче його не стало тільки нещодавно”.

У книзі є також розповідь про те, як у Відні, на першому після Перемоги військовому балу Ігор Шамо зустрів своє єдине кохання – майбутню дружину Людмилу. Можливо, саме там, у Відні, і виникла мелодія популярної пісні Шамо “Дніпровський вальс”.
XS
SM
MD
LG