![](http://gdb.rferl.org/6482CCC0-4B1C-4395-A04C-54A7A9338847_w250.jpg)
У генконсульстві Угорщини в Ужгороді щодня видають сотні віз. Влітку, приміром, спостерігається пік охочих відвідати цю країну — до 600 осіб щодня. Причина цього туризм. До того ж, на Закарпатті ще є консульство Угорщини в Берегові, бо власне Берегівський район найбільше дотичний до Угорщини і в ньому проживає чи не найбільше угорців. А загалом за рік від 150 до 170 тисяч українців отримують візи до Угорщини саме в цих двох консульствах.
Таку велику кількість охочих потрапити до Угорщини пояснити дуже просто. В основному поїхати до Угорщини прагнуть закарпатці. Зазвичай мешканці прикордонних регіонів завжди мають родинні зв’язки по обидва боки кордонів і їздять одні до одних. У цифровому вигляді це виглядає ще більш показово. За останнім всеукраїнським переписом 2001 року, в Україні мешкають понад 156 тисяч угорців. З них 151 тисяча живе саме в Закарпатській області. Угорці — друга за чисельністю національна спільнота в Закарпатті.