Доступність посилання

ТОП новини

Президент обговорить проблеми українського бізнесу. Чи вирішить?


Тетяна Ярмощук Київ, 27 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Що турбує українських підприємців? Як можна вирішити найактуальніші проблеми, які стоять на шляху розвитку українського бізнесу? Ці питання сьогодні президент Віктор Ющенко обговорюватиме з представниками бізнесу.

Серед свобод, які з’явилися у людей за два роки діяльності нової влади, президент Віктор Ющенко відзначає свободу підприємництва. Про це він сказав, звертаючись до нації у день другої річниці помаранчевих подій.

«За два роки уряди Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова руками розгребли пороги, які заважали жити країні. Бізнес вийшов з тіні, влада повела з бізнесом партнерський діалог, економіка почала вільно дихати, ми отримали статус країни з ринковою економікою», — зазначив президент.

Ненормальні податки, ненормальна й економіка

Найбільша проблема, яка стоїть наразі перед українським бізнесом, — це неможливість легалізувати його через жорстку податкову систему. Так вважає фахівець із фінансових комунікацій Роман Зінченко.

«Для країни, яка починає свій економічний розвиток, значна частина законодавства не сприяє тому, щоб було вигідно бути прибутковим. І це зараз проблема не тільки для малого і середнього бізнесу, але й для великих компаній, які хочуть залучати великі обсяги капіталу, великі інвестиції в економіку. Але через специфіку українського законодавства вони змушені це робити, як правило, через структури, зареєстровані поза межами України. Це позбавляє країну можливості обліку значної частини ВВП, це позбавляє певної економічної репутації, це не сприяє тому, щоб розвивався внутрішній ринок капіталу», — зазначив Роман Зінченко в інтерв’ю Радіо Свобода.

Підтримати малий бізнес

На думку директора Інституту приватизації Олександра Рябченка, держава сьогодні надто мало часу приділяє розвиткові саме малого бізнесу — хоча б у такій пекучій сфері, як житлово-комунальна.

«Бачення держави поки що у тому, як створити саму систему. Але я не бачу вирішальної ролі, як це зараз на 100 відсотків сприймається у світі, коли саме розвиток малого бізнесу повинен допомогти державі вирішувати питання житлово-комунального господарства, а ще приватизація і наявність людей, які вже готові працювати у цій галузі. Малий бізнес повинен отримувати всіляку підтримку від держави щодо вирішення внутрішніх питань, інфраструктурних, працевлаштування і величезної купи соціальних питань, які зараз фактично бере на себе сам малий бізнес. Я вважаю, що це є головне завдання влади на наступний рік», — таку думку висловив Радіо Свобода Олександр Рябченко.
XS
SM
MD
LG