
Традиційно наприкінці року, як зазначають експерти фінансових ринків, зростають ціни на продовольчі товари, що теж значно впливає на збільшення індексу інфляції.
Національний банк України також стурбований зростанням інфляції
У Національному банку України кажуть – інфляція зростає швидше, ніж очікувалося. На питання Радіо Свобода, чи можливо, що рівень інфляції не перевищить задекларовані урядом 8,7%, керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький відповів:
«Вірогідність вписатися у цей прогноз практично втрачена. Більше того, нам треба думати про те, як все-таки максимально наблизитися до комфортного коридору – не перевищити 10%».
Гірші очікування у фінансового аналітика Олександра Лозового. За його словами, уряду потрібно готуватись до латання дірок у бюджеті-2006. Ці «дірки» виникнуть внаслідок значного відхилення рівня інфляції від прогнозованого. В інтерв’ю Радіо Свобода Олександр Лозовий, зокрема, сказав:
«Потрібно буде коригувати певні показники виконання цьогорічного бюджету, так як він складається з урахуванням рівня цін. Потрібно буде коригувати статті видаткової частини бюджету. У нас індексуються соціальні видатки, то будуть відповідно підвищені необхідні планові видатки з бюджету для покриття соціальних потреб».
Не всі песимістично оцінюють нинішню ситуацію
Втім, є і оптимісти, які вважають, що підсумковий за нинішній рік рівень інфляції буде навіть нижчим від закладеного в бюджет.
Так член Ради підприємців при Кабінеті міністрів Олег Івченко в інтерв''ю Радіо Свобода зазначив:
«На мою думку, не варто очікувати інфляцію більшу, ніж була закладена. Вона буде близько 8%, навіть меншою, ніж уряд заклав. До Нового року все одно не буде зростання цін на житлово-комунальні послуги. Це, на мою думку, буде вирішено виключно політичними шляхами. Після Нового року ці очікування цілком можуть справдитись».
У наступному роцi Кабiнет мiнiстрiв прогнозує зниження інфляції до 7,5%. Як очікують в уряді, це має статись внаслідок стабілізаційних процесів в економіці та зниження цін на продукти харчування.