Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу


За це проголосували у вівторок 233 народні депутати. Закон не передбачає покарання за публічне заперечення Голодомору, але у документі вказано, що такі висловлювання є наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправними.


За закон проголосували у вівторок 233 народні депутати. У повному складі не голосувала фракція комуністів, а з Партії регіонів закон підтримали лише 2 народні депутати: Ганна Герман і Тарас Чорновіл.

Закон не передбачає покарання за публічне заперечення Голодомору, у документі вказано, що такі висловлювання є наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправними.

Законопроект про Голодомор вніс Президент України Віктор Ющенко. У цьому документі голова держави пропонував встановити адміністративне покарання штраф за заперечення геноциду української нації.

Депутати проголосували за президентську версію закону із правками спікера парламенту Олександра Мороза, змінивши “українська нація” на “український народ”, а також прибравши слова “забороняється”.

Деякі регіонали вважають, що таким кроком парламентарі хочуть перекласти свої проблеми на Москву.

Володимир Зубанов в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив:

“Це буде криза в міждержавних відносинах на багато, багато десятиліть наперед. Якщо ми будемо так необачно ухвалювати такі політиканські заяви, щоб розбурхувати міжнаціональні, і міждержавні відносини. Я думаю, це неправильно. Ми хочемо перекласти свої проблеми на керівництво в Москві, яке було. Давайте згадаємо хто був. Сталін – це грузин. Черномирдін вже казав, чого ви до нас чіпляєтеся, ви чіпляйтеся до Грузії, вони були в керівництві, а ми так само постраждали від Сталіна, як і ви. Так що тоді... Давайте на Грузію переключатися”.

А Президент України Вiктор Ющенко вважає, що ухвалення закону про голодомор є демонстрацiєю перемоги українських полiтикiв над їхнiми полiтичними амбiцiями, завдяки чому в iсторiї України голодомор залишиться фактом геноциду українського народу, - повiдомила речник глави держави Iрина Ванникова.

Водночас, на думку президента, вiдсутнiсть чiткого покарання за заперечення факту голодомору "потребує подальшої дискусiї".

Все про Голодомор на сайті Радіо Свобода:
XS
SM
MD
LG