Доступність посилання

ТОП новини

Християнські демократи в Німеччині намагаються пристосуватися до глобалізації.


Надія Кандиба Німеччина, 28 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Дрездені завершився з''їзд Християнсько-демократичного союзу – однієї з консервативних партій, яка входить до складу правлячої коаліції. Учасники форуму намагалися чіткіше окреслити профіль своєї політичної сили. Делегати знову проголосували за Анґелу Меркель як голову ХДС.

Цього разу за неї проголосувало понад 93% делегатів з’їду. Це на 4% більше, ніж 2 роки тому. Отже, Християнсько-Демократичний Союз задоволений своїм лідером, якому дедалі частіше доводиться виступати в ролі посередника між прихильниками ліберального крила та соціального табору. Саме знайти золоту середину між цими двома поняттями й намагалися впродовж двох днів учасники форуму в Дрездені.

Анґела Меркель: „Як фізик, хочу наголосити, що крила допомагають просуватися вперед. Як політик, хочу, однак, додати, що досягти поступу можна тільки в тому разі, якщо ці крила не конкурують одне з одним, а співпрацюють”.

Щоб вважатися справді народною партією, на її думку, відстоювати треба як соціальні, так і ринкові компоненти.

Головне – навчання дітей

Під час з''їзду християнських демократів у Дрездені можна було почути такий термін, як „нова соціальна ринкова економіка”. Зокрема, йдеться про перебудову соціальних систем таким чином, щоб Німеччина могла в майбутньому витримати конкурентну боротьбу в глобалізованому світі.

Делегати з''їзду були одностайної думки, що кожній дитині треба забезпечити справді рівні шанси на отримання освіти світового рівня.

За словами бургомістра Гамбурга Олле фон Бойста:

„Кваліфікація, навчання, передача знань ще в ранньому дитинстві – саме від цих речей залежить конкурентноздатність всієї країни. Обговорювати треба ці питання, а не тривалість виплати допомоги з безробіття. Адже вирішивши їх, не матимемо й безробіття”.

Не обійшлося і без критики

У Дрездені також лунали вимоги про створення умов для кращого поєднання сім''ї та професійної кар''єри, а також інтеграції іноземців, які проживають у Німеччині.

А критика на адресу християнських демократів пролунала з боку їхніх колишніх партнерів по коаліції – лібералів. Генеральний секретар Вільної Демократичної Партії Дірк Нібель закинув Християнсько-Демократичному Союзу, що той, намагаючись перетворитися на партію всіх верств населення, втратив свій профіль.
XS
SM
MD
LG