Доступність посилання

ТОП новини

Уряд Януковича взявся за корупцію.


Тетяна Ярмощук Київ, 29 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) –Уряд береться за боротьбу з корупцією. Сьогодні Кабінет Міністрів планує вирішити, що робити з хабарниками. Відповідний проект постанови має представити перший віце-прем’єр-міністр Микола Азаров.

Введення посад державних бухгалтерів у міністерствах та обмеження витрат державних підприємств на консультації, аудиторські послуги, страхування, представницькі заходи та рекламу. Про це йдеться у проекті постанови, яку Кабінет Міністрів ухвалив минулого тижня після розгляду на розширеному засіданні питання корупції у державних ешелонах влади. Після чого Віктор Янукович доручив Миколі Азарову доопрацювати цей документ.

Боротьба з корупцією чи політична боротьба

На розширеному засіданні уряду дісталося і декому з урядовців. Голова контрольно-ревізійного управління Петро Андрєєв звинуватив Міністерство оборони у порушенні законодавства про державні закупівлі:

“Міністерство оборони без проведення тендерних процедур у 2005 році уклало державні контракти щодо оборонних замовлень на загальну суму 74 мільйони гривень. Рішення ухвалене з грубим порушенням чинного законодавства”.

Закиди КРУ міністр оборони Анатолій Гриценко відкинув і назвав політичним замовленням:

“Андрєєв повинен не цифрами жонглювати у доповіді, а покласти на стіл міністру акт ревізії після перевірки. Андрєєв цього не зробив. А за законом він повинен зробити це протягом п’яти днів. А я, як міністр, маю право дати пояснення. І по тих сумах, які він називає, я дам вичерпні пояснення, які покажуть, що це не так. Я, як міністр, не маю ілюзій. У Міністерстві оборони, як і в будь-якому іншому є порушення. Ми з ними боремося, жодного не приховуємо. Вибачте, це явно політичне замовлення”.

Дехто ж із експертів зазначає, що боротьба уряду з корупцією може перерости у розправу з інакодумцями. Політолог Артем Біденко в інтерв’ю Радіо Свобода:

“Завжди можна ініціювати за державний кошт розслідування деяких фактів. Є апарат державний, який цим має займатися. Тож ініціювавши роботу цього всього апарату на виявлення певних фактів, певні структури можуть економити силу, енергію, фінанси, і водночас отримувати непоганий результат. Тобто, розслідування деяких фактів з життя, діяльності політичних опонентів. Приміром те, що відбулося зараз з Луценком, хоч щось, але накопали”.

Парламентська слідча комісія вивчає роботу ще одного помаранчевого міністра – головного міліціянта Юрія Луценка. До речі, учора Апеляційний суд скасував рішення Печерського суду, який тиждень тому визнав Луценка винним у корупційних діях.
XS
SM
MD
LG