
А де ж воно – це зниження цін у повсякденному житті?
Однак, як виглядає, зниження цін відчутне далеко не для кожного дніпропетровського споживача. Радіо Свобода поцікавилось думками людей на вулицях обласного центру.
«Звичайно, відчувається, і цукор дешевший, і картопля — а то ж було дорожче і дорожче, 2.50, а зараз уже 2.20.-2.30. Це теж має значення».
«Я поки що не відчуваю, щоб знижувались. На хліб у нас в лотку — така сама, як і була, ціна. Зниження немає ще. Ковбаси я не купую, бо ні за що купити, вона дуже дорога. Ще при радянській владі як їв, а зараз не їм».
«Хліб же не подешевшав, він, навпаки, подорожчав. На 5, на 7, на 10 копійок. Яйця, як були 3.50, так і є. М''ясо, може, трохи подешевшало. Жінка купувала ребра, по 20 –22 гривні. Я раз на місяць м’ясо куплю — то воно для мене чи 25 чи 23 платить — все одно. Абсолютно воно не грає ролі».
Зниження цін пов’язують із вартістю пального
Між тим територіальне відділення Антимонопольного комітету рекомендувало ще 32 товаровиробникам і мережам супермаркетів та двом десяткам перевізників області знизити ціни пропорційно до зниження витрат на пальне. Рекомендації направили виробникам хліба, борошна, молочної продукції, м’яса, цукру, а також замовникам автоперевезень — міськвиконкомам.
В Антимонопольному комітеті кажуть, що зростання вартості нафтопродуктів маршрутники використовували як один із головних аргументів на користь підвищення тарифів. При цьому до тарифів закладали не фактичну вартість пального, а так зване «цінове очікування».
У Кривому Розі перевізники переглянули ціни на понад півсотні маршрутів: на 5–25 копійок у бік зменшення. А от у Дніпропетровську, за винятком чотирьох маршрутів, вартість проїзду залишається без змін. У міському управлінні транспорту кажуть, що ціни формує ринок, а примушувати перевізників змінювати їх влада не має права. Та й приписи Антимонопольного комітету носять рекомендаційний характер.