Доступність посилання

ТОП новини

У підсумковій декларації саміту НАТО в Ризі йдеться про подальшу співпрацю з Україною.


Людмила Пилип Рига, 29 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Ризі завершив роботу дводенний саміт НАТО. У підсумковій декларації саміту підтверджена готовність Альянсу посилити свою присутність в Афганістані. Йдеться про запрошення Сербії, Чорногорії, Боснії та Герцоговини до участі в програмі “Партнерство заради миру”, про активізацію співпраці між НАТО та Європейським Союзом, боротьбу з тероризмом. Окремо в документі визначені і подальші плани Альянсу щодо України.

Латвія -- Лідери НАТО на 57-му саміті організації у Ризі. 29 листопада 2006 р.
НАТО продовжуватиме співпрацю з Україною в рамках Інтенсифікованого діалогу, який охоплює усі сфери політичних, військових, фінансових відносин та питання безпеки, враховуючи бажання країни набути членство в Альянсі, зазначено в декларації. У документі також оцінено значний внесок України у питаннях загальної та регіональної безпеки. НАТО налаштоване продовжувати співпрацю шляхом надання допомоги у здійсненні реформ, передусім, у сфері національної безпеки, оборони, реформування військово-промислового комплексу та в боротьбі з тероризмом.

Двері НАТО відчинені для України

Про те, що двері НАТО відкриті для України на Ризькому саміті зазначали Генсек НАТО Яаап де Хооп Схеффер, Президент США Джорж Буш та Президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга.

Однак, за їхніми словами, рішення щодо вступу в Альянс залежить, у першу чергу, від політичної волі України. На цьому наголосив і радник Президента України Олег Рибачук, який брав участь у роботі Ризької конференції – одному з основних заходів, що супроводжував саміт НАТО в Ризі.

“Якби Україна мала політичну волю та бажання бути в НАТО, вона вже б була сьогодні запрошена до Риги – це наголошували всі. Виступаючі підтверджували, що як тільки Україна вирішить свої внутрішні питання, а насправді мається на увазі, як тільки Україна звернеться формально з проханням, то вона отримає запрошення до плану дій щодо членства”.

Олег Рибачук виступив на міжнародному форумі «Трансформація НАТО в новій глобальній ері» із заявою Президента України Віктора Ющенка з закликом до українських політиків виробити єдину чітку політику у сфері євроатлантичної та європейської інтеграції.

“Я відчув тут на зустрічах, що виникли певні нерозуміння у світі зовнішньої політики України. Розуміючи це, Президент виступив ініціатором того, щоб я представив позицію Президента та держави на цьому дуже респектабельному форумі. Як зараз кажуть, месидж, який я привіз сюди, що зовнішньополітичні пріоритети України не змінилися”.

Політику в Україні щодо НАТО вирішуватиме молоде покоління?

Україна заявила про себе на Ризькому саміті, в основному за рахунок присутності її представників на “Ризькій конференції” та Форумі молодих лідерів, оскільки в саміті брали участь лише глави держав та урядів країн-членів Альянсу.

Президент Молодіжного центру Антлантичної ради України Оксана Григор’єва повідомила, що на засіданні Форуму було ухвалене рішення звернутися до Генсека Альянсу з пропозиціями стосовно України, з подальшим внесенням їх до заключної декларації.

“Ми ухвалили таке рішення, що потрібно НАТО налагодити тіснішу роботу з урядом України і пояснити їм усі переваги вступу України до НАТО. Активізувати не інформаційну кампанію, а кампанію публічної дипломатії, а також активізувати роботу щодо прийняття плану дій про вступ України до НАТО якомога швидше”, – зазначила Оксана Григор’єва.

За її словами, сьогодні важливо проводити інформаційну політику в Україні щодо НАТО з молодим поколінням, яке в майбутньому і вирішуватиме долю України. Роботу в цьому напрямку і здійснює Молодіжний центр Антлантичної ради України.
XS
SM
MD
LG