Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 30 листопада.


Віктор Недоступ Київ, 30 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) – 30 листопада людство наважилося на будівництво Суецького каналу, СРСР напав на Фінляндію, у Македонії приступив до своїх обов’язків наймолодший прем’єр-міністр світу, а у Сполучених Штатах відбулися грандіозні антиглобалістські протести.

30 листопада 1854 року віце-король Єгипту Саїд-паша надав попередню концесію на будівництво та експлуатацію упродовж 99 років каналу через Суецький перешийок французькому інженеру і колишньому віце-консулу в Єгипті Фердинанду Марі де Лессепсу. Остаточну угоду підписали через рік, а в 1859 році почалось будівництво Суецького каналу.

1886 – У паризькому залі для оперет, пантомім, водевілів та політичних мітингів Фолі-Бержер – перше ревю за участю жінок у досить відвертих костюмах. В 1890-х роках Фоллі-Бержер стане найпопулярнішим в Парижі стриптиз-шоу, це 40 номерів з використанням до 1000 костюмів та участю близько 200 людей лише обслуговуючого персоналу.

1939 – СРСР нападає на Фінляндію. Починається радянсько-фінська війна, котру назвуть "зимовою". Користуючись тим, що західні держави вели війну проти Німеччини, від якої Радянський Союз захищений пактом про ненапад, радянське керівництво вирішує, що настав зручний момент для розширення радянської території. Після того, як фінський уряд відхилив ультимативні радянські пропозиції про зміну кордонів, СРСР розриває дипломатичні стосунки з Фінляндією, і чотири армії чисельністю 540 тисяч бійців, за підтримки трьох тисяч танків, нападають на сусідню державу. Ліга Націй визнає Радянський Союз агресором і виключає його зі свого складу.

1954 – У містечку Силакауга, штат Алабама, випадає метеоритний дощ зі шматків вагою до 4-х кілограмів і діаметром до 15 сантиметрів. Декілька з них пробивають покрівлю одного з будинків і ранять домохазяйку Елізабет Ходжес. На диво, вона відбулась лише синцями спини та ніг.

1998 – 32-річний Любко Георгієвскі, посівши крісло глави уряду Македонії, стає наймолодшим прем''єр-міністром у світі.

А у 1999му у Сіетлі (США) 40 тисяч демонстрантів намагались зірвати триденну зустріч Світової організації торгівлі за участю представників 135 держав. Сутички з поліцією набули такого розмаху, що мер Сіетла Пол Шелл оголосив надзвичайний стан, а губернатор Гарі Лок дав санкцію на патрулювання Сіетлу беззбройними загонами національної гвардії.
XS
SM
MD
LG