Доступність посилання

ТОП новини

Джордж Буш шукає в Аммані шляхи вирішення іракської проблеми.


Василь Зілгалов Прага, 30 листопада 2006 (RadioSvoboda.ua) – Події в Іраку змушують президента США Джорджа Буш активно шукати нові шляхи врегулювання ситуації у цій країні. У четвер він зустрівся в йорданській столиці з прем‘єром Іраку Нурі аль-Малікі. Головна тема переговорів – нові стратегії для стабілізації ситуації в країні і відвернення загрози розколу Іраку.

Президент США Джордж Буш та Прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі на спільній прес-конференції у Аммані. 30 листопада 2006 р.
Світ уже звик до щоденних повідомлень про криваві теракти в Іраку. І сьогодні мало кого здивуєш, що в останні дні в цій країні сталася ціла серія найкривавіших за останні три роки вибухів, нападів терористів.

Президент США обіцяє активно підтримувати керівництво Іраку

Оглядачі відзначають, що США намагаються посилити роль нинішніх керівників країни, котрі пробують протистояти хвилі насильства в Іраку. Тому, мабуть, Джордж Буш намагався виявити підтримку прем‘єр-міністру цієї країни Нурі аль-Малікі. Зокрема, президент США сказав на зустрічі в Аммані:

"Це сильний лідер, який прагне до того, щоб Ірак був вільним і демократичним. Сполучені Штати намагатимуться допомогти йому досягти цієї мети".

Джордж Буш: "Ми погодилися щодо важливості прискорення підготовки іракських сил безпеки..."

Президент Сполучених Штатів також відзначив, що успіх Іраку залежить від зміцнення сил безпеки країни:

"Ми погодилися щодо важливості прискорення підготовки іракських сил безпеки. Наша мета – гарантувати можливість прем‘єр-міністрові мати більше боєздатних сил під його контролем, таким чином його уряд зможе протистояти загонам терористів-смертників, гарантувати безпеку та стабільність у його країні".

Президент США і прем‘єр Іраку погодилися в тому, що будь-які спроби розколоти країну призвели б лише до зростання масштабів сепаратизму і насильства.

Іракське керівництво сподівається на підтримку і найближчих сусідів

Відомо, що об''єднана група американських експертів під егідою Конгресу США готує на початок грудня свої рекомендації Білому дому щодо наступних дій в Іраку. Як передбачають, у доповіді цієї комісії йтиметься про регіональну нараду щодо стабілізації в Іраку, включно з участю Ірану та Сирії. Тому не дивно, що Аль-Малікі сказав під час прес-конференції в Аммані наступне:

"Ми готові кооперуватися з кожним, хто вірить і хоче співпрацювати з урядом національної єдності, особливо з нашими сусідами. Але Ірак – країна іракців і безпека його кордонам має бути гарантована, щоб ніхто не втручався в наші внутрішні справи".

Іракський прем‘єр також спростував інформацію про нібито втручання Ірану в шиїтські справи Іраку. Джордж Буш, у свою чергу, запевнив главу іракської влади, що США не залишать уряд цієї країни у складний час без військової підтримки Америки.
XS
SM
MD
LG