Доступність посилання

ТОП новини

Парламент проголосував за звільнення Бориса Тарасюка з посади міністра закордонних справ


За таке рішення у п’ятницю проголосували 247 депутатів. Борис Тарасюк вважає незаконним своє звільнення. Такої ж думки і «Наша Україна». Тоді як Прем’єр-міністр Віктор Янукович позитивно оцінив відставку Тарасюка. Тим часом голова Секретаріату Президента заявив, що Віктор Ющенко може повторно внести кандидатуру Бориса Тарасюка на керівника МЗС.


Президент може повторно внести кандидатуру Бориса Тарасюка на посаду міністра закордонних справ. Про це заявив голова Секретаріату Президента Віктор Балога:

«Ми маємо факт. І якщо ми говоримо про можливе призначення міністрів, то Президент має право внести ще раз пана Тарасюка на посаду міністра закордонних справ. Але при цьому хочу зазначити, що у Президента є достатній арсенал для того, щоб подати на посаду міністра закордонних справ».

Віктор Балога зазначив, що Конституція детально не врегульовує процедуру звільнення глави МЗС. Він прогнозує звернення до Конституційного Суду для роз’яснення цього питання.

Сам Борис Тарасюк вважає незаконним своє звільнення з посади міністра закордонних справ:

“Фактично, створена парламентська більшість зараз починає війну з Президентом як всенародно обраним главою держави – за повноваження Президента. І сьогоднішнє голосування у Верховній Раді також є свідченням тенденції, коли ця більшість намагається перебрати на себе ті повноваження, які притаманні Президенту. Вся ця історія після виборів вимагає осмислення і перегрупування усіх національно-патріотичних сил для того, щоб об‘єднатись і разом не допустити відкату від демократії”.

Прем’єр-міністр Віктор Янукович позитивно оцінив відставку Бориса Тарасюка:

“Я вважаю, що міністр, який перебуває в опозиції до уряду, не може працювати в уряді, – це перше. Міністр, який не погоджує свої дії з прем’єр-міністром та Кабінетом Міністрів, створює проблеми у міжнародних відносинах так само не може працювати у Кабінеті Міністрів”.

У п’ятницю за відставку Бориса Тарасюка проголосували 247 депутатів.

Ще раніше парламентська фракція “Наша Україна” заявила, що не визнаватиме рішення про відставку Бориса Тарасюка і вважатиме таке рішення антиконституційним і незаконним. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на засіданні парламенту членом фракції “Наша Україна” В’ячеславом Ковалем. У заяві зазначається, що фракція розцінює дії антикризової коаліції як такі, що спрямовані на дискредитацію міністрів, призначених Президентом України. Фракція “Наша Україна” розцінює винесення на розгляд парламенту пропозиції про звільнення Тарасюка “політичною провокацією, спрямованою на узурпацію влади в Україні”.

А вже після голосування у Верховній Раді, “нашоукраїнець” Борис Беспалий заявив:

“По Тарасюку... Крім Президента, ніхто не може, навіть прем’єр-міністр [його внести незаконно]. До речі, без розгляду радою Національної безпеки України, кабінетом міністрів це суцільна самодіяльність. Я думаю, будуть звернення і до Конституційного Суду, і політична реакція на всі дії, тому що ми вважаємо, що є досить небезпечним, коли правляча кліка починає свавільно застосовувати методи управління”.

За словами Беспалого, “Наша Україна” має намір оскаржити в суді дії головуючого на засіданні парламенту Адама Мартинюка. “Нашоукраїнці” звинувачують його у порушенні Регламенту Верховної Ради.

Прем’єр-міністр Віктор Янукович у середу, 29 листопада, заявив, що має намір домагатися відставки Тарасюка. Зокрема, Янукович висловив невдоволення тим, що МЗС без узгодження із прем''єром направив лист до посольства Сполучених Штатів про перенесення запланованого на 3-7 грудня візиту прем''єра до США.

Янукович і раніше наполягав на відставці Бориса Тарасюка, мотивуючи це тим, що Тарасюк, перебуваючи в політичній опозиції, є членом Кабінету Міністрів, і крім того, на думку прем''єра, він не справляється з виконанням своїх професійних обов''язків.

Борис Тарасюк був призначений міністром закордонних справ 4 серпня за квотою Президента.

Крім роботи в Кабміні Януковича, Борис Тарасюк займав також посаду міністра закордонних справ в уряді Юлії Тимошенко та Юрія Єханурова.

Він також був міністром закордонних справ у 1998-2000 роках.
XS
SM
MD
LG