Доступність посилання

ТОП новини

Ермiтаж поверне в Україну решту фресок Михайлiвського собору


Ще у 2003 роцi було досягнуто згоди мiж Російською Федерацією та Україною про повернення фресок.

Про це голова Федерального агентства з культури Росії Міхаіл Швидкой повiдомив "Iнтерфаксу" у суботу у Петербурзі.

За його словами, у порядкування Мiнiстерства культури України буде повернено після ідентифікації всi фрески Михайлiвського Золотоверхого собору, якi зберiгаються в Державному Ермiтажi.

Ще у 2003 роцi було досягнуто згоди мiж Російською Федерацією та Україною про повернення фресок.

Ранiше перший заступник мiнiстра культури та туризму України Владислав Корнiєнко повiдомляв, що фрески Михайлiвського Золотоверхого собору можуть повернутися в Україну до кiнця 2006 року.

За його словами, українська сторона запропонувала провести офiцiйну передачу фресок пiд час вiзиту росiйського президента Владіміра Путiна в Україну, призначеного на 22 грудня.

Чотири фрагменти фресок XII столiття Михайлiвського Золотоверхого собору, що зберiгалися в Ермiтажi, було передано Українi у 2001 роцi. У 2004 роцi було передано ще 7 фресок.

Михайлiвський Золотоверхий монастир було засновано в 1108 роцi. Це був один iз найбiльших монастирiв у стародавньому Києвi. У 1934-1936 роках Михайлiвський Золотоверхий собор i частина будiвель монастиря знесли з ропорядження радянської влади у зв''язку з проектом будiвництва на його мiсцi комуністичного урядового центру. Перед знищенням храму вченi зняли з його стiн безцiннi мозаїки i фрески.

Наприкiнцi 90-х рокiв Михайлiвський собор вiдновили. Наразi Михайлiвський собор належить УПЦ Київського патрiархату.
XS
SM
MD
LG