Доступність посилання

ТОП новини

Польща, Німеччина та Франція надолужать засідання Веймарського трикутника.


Надія Кандиба Німеччина, 4 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У вівторок відбудеться чергове засідання так званого „Веймарського трикутника”. Канцлер Німеччини Анґела Меркель, а також президенти Польщі та Франції – Лех Качинський та Жак Ширак – цього разу зустрінуться в західнонімецькому містечку Меттлах, що неподалік від французького кордону.

Чергове засідання Веймарського трикутника мало відбутися ще в липні цього року у Веймарі. Тоді, однак, на прохання польського президента зустріч несподівано скасували. Офіційне пояснення – Лех Качинський захворів. На думку оглядачів, справжня причина, однак, полягала в тому, що польський державний лідер обурився через карикатури, надруковані на нього в німецькій пресі.

Тепер державні лідери вирішили надолужити. Очікується, що відродження тристоронньої співпраці між Варшавою, Берліном та Парижем перебуватиме в центрі уваги нинішніх переговорів. На думку колишнього міністра закордонних справ Німеччини Ганса-Дітріха Ґеншера, співпраця в такому форматі не втратила своєї актуальності й сьогодні. В інтерв’ю радіостанції „Дойчланлфунк” він, зокрема, сказав: „Чимало проблем, які сьогодні існують, пов’язані також з тим, що ми не в повному обсязі використовували можливості тісної кооперації, яка може охопити простір від Балтійського моря до Середземного”.

Важливу роль під час зустрічі Веймарського трикутника, на думку коментаторів, відіграватиме також тема відносин між Європейським союзом та Росією. Напередодні в інтерв’ю німецькому часопису „Фокус” президент Польщі піддав критиці політику Берліна стосовно Москви. „Я не можу повірити в те, що німецькі політики не бачать різниці між такими країнами як Франція, Німеччина та Польща, з одного боку, та Росією – з іншого”, – сказав Качинський. Він не погодився з тезою, що в енергетичному питання європейці та росіяни однаковою мірою залежні одне від одного. Теоретично, сказав Качинський, Росія може обійтися без експорту газу, а от Європа без його імпорту – ні.

Як стало відомо з дипломатичних кіл, під час зустрічі польського президента з французьким державним лідером Жаком Шираком та канцлером Німеччини Анґелою Меркель йтиметься також про польське вето проти нової угоди стосовно партнерства між ЄС та Росією. Нагадаю, що перше засідання Веймарського трикутника відбулося 15 років тому за ініціативою Ганса-Дітріха Ґеншера, який тоді очолював зовнішньополітичне відомство Німеччини, а також його французького та польського колег.
XS
SM
MD
LG