
М.С.:Особисто для мене, як і для всіх українців, які тут живуть, це має велике значення. Це тому, що я був рекомендований організаціями, які об’єднують національні меншини: українців, німців.
Р.С.:У Польщі тривають дискусії про зміну виборчого закону до місцевих рад. Чи, на Вашу думку, депутати, обрані за теперішньою пропорційною системою, працюватимуть краще, як за одномандатною?
М.С.:При тій виборчій системі, яка зараз діє у Польщі, великий вплив на виборчі списки мають виборчі комітети, тобто партії. Правда така, що перше місце у списку відкриває великі можливості. Однак на ньому не завжди найкращі особи.
Р.С.: Ви балотувались за списком партії «Громадянська Платформа». На Вашу думку, партії несуть відповідальність за роботу своїх депутатів у місцевих радах?
М.С.: Здається, так повинно бути. Але дійсність не така, як ми думаємо. Тут депутат ближче до людей, він повинен цікавитись, що діється на його території, а свої обов’язки виконувати на основі документів, ухвалених місцевою радою. Тепер у Польщі роль партії кінчається на тому, щоб дати вивіску. Якщо говорити про розвиток країни, партії мають подібні програми, хоч вони в дійсності часто безпосередньо не пов’язані з розвитком даної території.
Р.С.: Які Ваші плани на третій термін головування у воєводській раді?
М.С.: Наші плани такі, щоб кожен район співпрацював із партнерами в Україні. Ми вже співпрацюємо із Рівненщиною, але основна праця спрямована на те, щоб за нашою підтримкою громадські неприбуткові організації могли працювати з партнерами в Україні, в основному зі Східною Україною. Варто наголосити, що рада Вармінсько-Мазурського воєводства єдина, в якій функціонує комітет із національних меншин. Комітет надихає національні меншини, щоб вони активно залучались до праці для розвитку воєводства.