Доступність посилання

ТОП новини

Банківська система України після вступу до СОТ.


Сергій Собуцький Київ, 5 грудня 2006 (RadioSvoboda.ua) — Українська банківська система припинить своє існування після вступу держави до СОТ, прогнозують одні експерти. Інші стверджують, що якість банківських послуг зросте внаслідок підвищення конкуренції.

Асоціація українських банків пропонує допускати на український ринок іноземні банки, рівень статутного капіталу яких не менший від 1 мільярда євро.
Дискусія триває довкола Закону «Про банки та банківську діяльність», який нещодавно ухвалили як необхідний для вступу України до Світової організації торгівлі. Закон широко відкриває двері перед іноземними банками: після вступу до СОТ будь-які іноземні банки зможуть відкривати філії в Україні.

Асоціація українських банків виступає за значні обмеження для «іноземців». Інакше, прогнозують тут, українська банківська система просто зникне.

Президент АУБ Олександр Сугоняко в інтерв’ю Радіо Свобода, зокрема, сказав: «За тих умов, на яких вони заходять, тут нічого не залишиться. Наші будуть просто продаватись, оскільки не зможуть конкурувати».

Асоціація українських банків пропонує допускати на український ринок іноземні банки, рівень статутного капіталу яких не менший від 1 мільярда євро.

Крім того, в Асоціації говорять про необхідність п’ятирічного мораторію на допуск іноземних банків в Україну. За цей час українські банки зміцнилися б і були б готові до роботи в нових конкурентних умовах, переконаний президент АУБ Олександр Сугоняко.

За його словами, зараз усі сподівання на Національний банк, який через свої важелі зможе втримати ситуацію під контролем: «Залишається надія на те, що влада зможе через Національний банк і відповідні закони врегулювати їхню присутність належним чином. Але це політичне питання і, судячи з усього, я не маю великих надій, що вони будуть врегульовувати. Не може голова НБУ одночасно виступати в ролі Президента, Верховної Ради та Кабміну, відстоюючи національні інтереси».

Банківська система не розвалиться, а поліпшиться?

Натомість директор Інституту приватизації, інвестицій та питань власності Олександр Рябченко вважає, що прихід на український ринок іноземних банків підвищить якість послуг, розширить можливості кредитування бізнесу і в цілому сприятиме розвитку економіки держави.

В інтерв’ю Радіо Свобода Олександр Рябченко, зокрема, сказав: «Відомо, що українська промисловість має більшу потужність, ніж банківська система. І саме промисловість потребує співпраці з іноземним капіталом. Відомо, що багато українських підприємств працюють саме на зовнішніх ринках запозичень. Це їм набагато вигідніше, ніж кредитування в українських банках».

Прем’єр-міністр обіцяє захистити внутрішній ринок

Напередодні, виступаючи в США, Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив, що всі необхідні закони для вступу до СОТ в Україні невдовзі ухвалять.

Янукович висловив упевненість, що від вступу України до СОТ «виграють усі»: українські експортери зміцнять позиції на міжнародних ринках, а на внутрішньому ринку виросте конкуренція. Водночас Прем’єр-міністр наголосив, що Україна повинна захистити свій внутрішній ринок за правилами СОТ.
XS
SM
MD
LG