Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси: Як називають бюджет-2007? Чи легко жінкам працевлаштуватися в армії? Чи врятують киян субсидії?


Ірина Біла Київ, 6 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні під куполом Верховної Ради продовжиться битва за головний фінансовий документ країни на наступний рік – бюджет-2007. Його вже встигли назвати бюджетом не для бідних. Про те – чому, пояснює газета “Україна молода”.

У цьому ж числі видання нагадує, що разом із незалежною Україною напівкруглу дату — 15-ту річницю — сьогодні святкують її Збройні Сили. Саме 6 грудня 1991 року Президент Леонід Кравчук підписав закони «Про оборону України» та «Про збройні сили України», оформивши тим самим вітчизняну частку радянського військового пирога як Українську Армію. “Хочу в армію!” – у статті під таким заголовком кореспондентка “Газети по-київськи” розповідає, як вона намагалася поповнити лави солдатів у спідницях. З’ясувалося, що це не так уже й складно. Як зауважили журналістці у комісаріаті, жінки в армії давно перестали бути екзотикою. Лише за минулий рік 30% від усіх найнятих на роботу контрактників – жіноцтво. Якщо й далі так піде, то незабаром їх в українській армії буде більше, ніж чоловіків, зауважили військовики. “Субсидії киян не врятують. І десятки тисяч людей підуть з відділів субсидій ні з чим”, – стверджує дописувач “Газети по-київськи”. Він пише, що в Києві зараз 1 мільйон 38 тисяч родин. І коли бодай половина з них звернеться за субсидіями, то система не витримає. Тільки тоді люди зрозуміють, що їх вкотре обдурила столична влада, зазначає автор. У рубриці “Партійне життя” газета “Комерсант-Україна” розповідає про ймовірного переможця на посаду глави ради партії Народний Союз “Наша Україна”. Стаття називається “Роман Безсмертний рветься в лідери НСНУ”.

Днями міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко повідомив: на початку нового року в рамках українсько-російської міждержавної комісії Ющенко–Путін розпочне роботу спеціально сформована група істориків обох країн. Предметом її діяльності, як інформує газета “Голос України”, буде створення посібників з історії України та Російської Федерації. Віце-прем''єр-міністр з гуманітарних питань Дмитро Табачник та російський колега пана Ніколаєнка – Андрій Фурсенко домовилися про необхідність узгодження конфліктних моментів у "біографіях" двох держав. Утім, зауважує видання, знаючи звичку сусідів усе своє вважати єдино правильним, можна лише здогадатися про народжені в муках міждержавної творчості розділи. Подробиці – в статті “Тепер уже й історію синхронізуємо”.
XS
SM
MD
LG