Доступність посилання

ТОП новини

У Києві проходить „Моц Арт Фест”. Сьогодні в Національній філармонії звучатиме опера „Моцарт і Сальєрі”.


Леся Олійник Київ, 6 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Києві триває фестиваль, присвячений музиці геніального австрійського композитора Вольфганга Амадея Моцарта. Сьогодні на сцені Національної філармонії України звучатиме опера Римського-Корсакова за трагедією Пушкіна „Моцарт і Сальєрі”.

На сцені Національної філармонії Київський камерний оркестр під орудою Романа Кофмана, камерний хор „Кредо”, солісти Тарас Штонда, і Василь Грохольський озвучують драматичні сцени Римського-Корсакова за текстом трагедії Пушкіна „Моцарт і Сальєрі”. Отруєння Моцарта італійським композитором – одна з найбільш інтригуючих у мистецтві тем. У поетичній версії Пушкіна вчинок Сальєрі став художнім символом підступності, заздрості пересічного митця до генія. Ось як відчуває образ Моцарта його виконавець Василь Грохольський: «Cальєрі– це його вчитель, і він настільки довіряв Сальєрі, віддавався йому повністю – всією душею і всім серцем, і на 100 відсотків він не знав, що він його отруїть. В якійсь мірі він жив життям Сальєрі».

Опера Римського-Корсакова написана 110 років тому, і її першим виконавцем був Федір Шаляпін. Сьогодні персонаж Сальєрі співатиме відомий український бас Тарас Штонда. На яке враження слухачів очікує співак, Тарас Штонда відповів: «Я сподіваюсь, що жодна людина в залі не залишиться байдужою до цього сюжету, і вона буде співчувати Моцартові. Вона буде дещо співчувати Сальєрі, а потім обов»язково його засудить і мені здається, що в кінці опери вона приголомшеною залишиться».

Камерна опера Римського-Корсакова входить у програму „Моц Арт Фесту”, який завершує рік, що проходив під знаком 250-річчя від дня народження геніального композитора. Фестиваль триватиме до 7 грудня.
XS
SM
MD
LG