Доступність посилання

ТОП новини

Як Тарасюка до Кабміну не пустили.


Тетяна Ярмощук Київ, 6 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Протистояння між урядом та командою Президента набуває нових обертів. У середу відставленого-поновленого міністра закордонних справ Бориса Тарасюка не впустили у Кабінет Міністрів на чергове засідання. Президент висловив незгоду з такою позицією уряду, а «Наша Україна» заговорила про відставку Кабінету Міністрів Віктора Януковича.

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк під час спілкування з журналістами. 6 грудня 2006 р.
Шевченківський районний суд Києва призупинив дію парламентської постанови щодо звільнення Бориса Тарасюка з посади. А Президент підписав указ, за яким Борис Тарасюк має далі виконувати посадові обов’язки міністра закордонних справ.

Однак втрапити на засідання Кабінету Міністрів Борисові Тарасюку у середу вранці так і не вдалося. Міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов та перший віце-прем’єр Микола Азаров стали на заваді, розповідає Тарасюк: «Вони сказали, що мене немає в списках… Хоча в мене є, і я їм показав, ухвала суду та указ Президента України. „Бєзпрєдєл“. Я буду домагатися, щоб були забезпечені мої права члена Кабінету Міністрів».

Борис Тарасюк просить Генеральну прокуратуру розслідувати цей факт.

Уряд і коаліція єдині проти Тарасюка

Свою позицію Микола Азаров на питання Радіо Свобода прокоментував так: «Є рішення Верховної Ради, і ніхто це рішення не скасував. І це рішення не може бути скасоване якоюсь постановою якогось районного суду. Ми ж дійдемо до абсурду. Ніде у Європі немає навіть такого прецеденту, щоб якийсь суд, районний, скасував рішення парламенту».

Сьогодні уряд схвалив законопроект, за яким чиновник, призначений найвищими владними структурами, може оскаржити звільнення лише у Вищому адміністративному суді.

А регіонал Тарас Чорновіл, у свою чергу, заявив: коаліція наполягатиме на знятті недоторканності з судді, який поновив Тарасюка на посаді.

Президент же критикує дії урядовців і вважає, що Борис Тарасюк має повне право брати участь у засіданнях Кабінету Міністрів.

Опозиція критикує

Нинішня ситуація викликала гучні заяви і з вуст "нашоукраїнців". За словами Михайла Поживанова, «Наша Україна» ініціюватиме відставку всього кабінету Януковича.

Опозиційна лідерка Юлія Тимошенко у нинішній ситуації вбачає і певний позитив. Останні події мають відкрити очі команді Президента, каже Тимошенко: «Ці події, які відбуваються сьогодні навколо Тарасюка, навколо Луценка, навколо Гриценка, власне, і навколо Президента, просто відкриють остаточно очі і Президентові, і його команді, що підписання Універсалу, залучення Партії регіонів в якусь сумнівну широку коаліцію було просто помилкою. Спочатку було зрозуміло, що, власне, „пацани кинули“. Тому я вважаю: якщо висновки робитися не будуть, тоді, можливо і політиків таких не буде».

Минулого тижня Верховна Рада звільнила двох помаранчевих міністрів – Юрія Луценка та Бориса Тарасюка. Наразі ж у парламенті зареєстроване подання щодо звільнення Анатолія Гриценка.

Звільнення Тарасюка спричинило різку критику президентської сторони, оскільки кандидатуру міністра закордонних справ, як і міністра оборони, до парламенту подає Президент. А процедура їхнього звільнення у новій Конституції не виписана.
XS
SM
MD
LG