Доступність посилання

ТОП новини

Спікер польського Сейму Марек Юрек підбиває підсумки візиту до Польщі голови Верховної Ради Олександра Мороза.


Єва Поштар Варшава, 7 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Під час дводенного візиту до Польщі голова Верховної Ради України Олександр Мороз зустрівся у вівторок і середу в Варшаві з чільними польськими політиками. У середу в його присутності польський Сейм засудив геноцид українського народу — Голодомор 1932-33 років. Про підсумки перебування у Польщі Олександра Мороза Радіо Свобода розповів маршалек (голова) польського Сейму Марек Юрек — впливовий політик із владної партії «Право і справедливість», який стоїть на засадах тісної співпраці між парламентами України і Польщі.

Голова польського Сейму Марек Юрек
Р.С.: Багато говорять про стратегічні відносини України і Польщі. Яка, на вашу думку, кінцева мета теперішнього партнерства України і Польщі?

М.Ю.:Наша стратегічна мета — об’єднати Польщу і Україну в рамках Євросоюзу. Шляхом до цього є співпраця наших країн на форумі Західної Європи, точніше, в ЄС, але також і в Східній Європі.

Р.С.: Чи в розмовах із Олександром Морозом Ви почули від нього однозначну заяву про європейський шлях України?

М.Ю.: Україна однозначно заявляє про свій шлях до ЄС. Тому ми будемо заохочувати своїх партнерів у Євросоюзі до того, що треба реагувати на ці бажання.

Р.С.:Олександр Мороз прибув до Варшави під час загострення політичних протистоянь навколо «помаранчевих» міністрів в уряді Віктора Януковича. Чи в розмовах порушувалося це питання?

М.Ю.: Пан Мороз сказав, що Україна — демократична держава. Ми всі мали схожі проблеми з побудовою демократичних інститутів під час виходу з комунізму. Це загальні проблеми.

Р.С.: Ви часто буваєте в Україні. Чи в цьому виявляються якісь особисті симпатії?

М.Ю.:Батьки моєї дружини родом із Волині. Думаю, між поляками і українцями так склалося, що маємо величезний простір спільної історії, культури. Це добра база, щоб на ній починати співпрацю. Багато поляків, думаючи про Польщу і Україну, вважають їх нероздільними. Це добрий фундамент, щоб на ньому будувати спільні проекти, продовжувати все те, що ми зробили впродовж останніх 15 років.
XS
SM
MD
LG