Доступність посилання

ТОП новини

Українці та словаки говорять про поліпшення транскордонного співробітництва.


Надія Петрів Ужгород, 8 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Здійснити реальні кроки до поглиблення співпраці між Україною та Словаччиною мають намір учасники четвертого засідання українсько-словацької Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва. Актуальні питання транскордонного співробітництва, відкриття нових пунктів переходу та спільний митний контроль – ці та інші питання обговорювали експерти двох сусідніх держав у Закарпатті.

Засідання українсько-словацької Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.
Контрабанда, нелегали і черги — такі основні проблеми мають місце на українсько-словацькому кордоні. Учасники міжурядової комісії говорили найбільше про останнє. І українці, і словаки кажуть: черги найбільше допекли. Особливо ж на вирішенні швидкого переходу кордону наполягають бізнесмени, які через кількагодинні черги та довготривалі перевірки нерідко зазнають збитків. Вихід з ситуації є, каже перший заступник міністра економіки України Сергій Романюк:

«Питання номер один, і ми давно його обговорюємо на наших комісіях, стосується спільного контролю українських і словацьких прикордонників і митників при перетині кордону. Зараз фактично узгоджені всі робочі документи, і ми на уряд вже подали проект рішення стосовно підписання угоди між українською і словацькою стороною. Це буде угода між урядами країн щодо спільного контролю на кордоні».

Допікають черги і пересічним громадянам обох країн. Особливо під час туристичного сезону, який днями стартує. Трапляється, на словацько-український кордон приїжджають по 10-15 автобусів з туристами і часто годинами, а то й добу чекають на перевірку документів на кордоні. Тому є нагальна потреба у відкритті нових повномасштабних пунктів переходу, каже Надзвичайний і Повноважний посол України в Словацькій Республіці Інна Огнівець:

«Я думаю, що нам треба як мінімум ще додатково відкрити три пункти пропуску, повномасштабні, для того, щоб громадяни могли перетинати безперешкодно українсько-словацький кордон».

За словами посла, незабаром на українсько-словацькому кордоні буде відкритий новий пункт переходу «Соломоново - Чієрна-над-Тісою». Паралельно з цим, каже пані Огнівець, потрібно вирішувати питання «зеленої смуги»: це дозволило б спростити перехід кордону духовним особам, дипломатам, родинам з дітьми. Бо ставлення якраз до останніх нині на кордонах більше, ніж антигуманне. Пані посол навела факт, який її надзвичайно обурив. На кордоні словацькі прикордонники упродовж 5 годин не випускали з автобуса українських дітей навіть до туалету, бо підозрювали, що в транспортному засобі є контрабанда! Таке неприпустимо, вважає Інна Огнівець:

Інна Огнівець
«Я думаю, що всі ми повинні усвідомлювати різницю між так званими законослухняними громадянами, які їдуть у сусідню країну з метою туризму або відвідання родичів, від тих громадян, які займаються незаконним бізнесом. Дуже важливо, щоб це усвідомлювали відповідні компетентні органи і відповідно ставилися до цих категорій осіб».

Результати комісії, обіцяють її учасники, набудуть офіційного статусу через ухвалення конкретних постанов урядами обох країн. Однозначно одне: вся ця робота спрямована на полегшення та поліпшення відносин між українськими та словацькими громадянами, стверджують експерти.
XS
SM
MD
LG