Доступність посилання

ТОП новини

Сьогодні Шевченківський суд Києва розглядатиме позов Тарасюка.


Тетяна Ярмощук Київ, 11 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні Шевченківський районний суд Києва має розглянути позов відставленого-поновленого міністра закордонних справ Бориса Тарасюка щодо голосування у парламенті за його відставку. А Верховна Рада цього тижня, ймовірно, візьметься за постанову про звільнення міністра оборони Анатолія Гриценка.

Борис Тарасюк
Борис Тарасюк продовжує наполягати на незаконності своєї відставки. Постанову Верховної Ради про звільнення він кваліфікує як порушення Конституції та Регламенту Верховної Ради. На недопущення на засідання Кабінету Міністрів Борис Тарасюк уже поскаржився в Генеральну прокуратуру та подав позов до Шевченківського суду Києва. Тарасюк заперечує також заяву прес-служби Верховної Ради, де йдеться, що конституційність постанов парламенту може визначати лише Конституційний Суд:

“Я хочу нагадати, що у 2002 році Конституційний Суд України ухвалив рішення, яке є обов’язковим. Цим рішенням підтвердив право і правомочність судів першої інстанції розглядати питання, зокрема, і кадрові, які належать до компетенції Президента України або Верховної Ради”.

Минулого тижня Шевченківський суд Києва призупинив дію парламентської постанови щодо звільнення Бориса Тарасюка з посади. А Президент у свою чергу підписав указ, за яким Борис Тарасюк має далі виконувати посадові обов’язки міністра закордонних справ.

Прем’єр та його соратники наполягають на звільненні Бориса Тарасюка

Натомість Прем’єр-міністр Віктор Янукович наполягає на звільненні Бориса Тарасюка, і вважає, що рішення парламенту потрібно виконувати. Таку думку підтримують і його соратники. Перший віце-прем’єр Микола Азаров, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, сказав:

“Є рішення Верховної Ради, і ніхто це рішення не скасував. І це рішення не може бути скасоване якоюсь постановою якогось районного суду. Ми ж дійдемо до абсурду. Ніде у Європі немає навіть такого прецеденту, щоб якийсь суд, районний, скасував рішення парламенту”.

Окремі регіонали взялися і за Анатолія Гриценка

Анатолій Гриценко
Тим часом представники коаліції — регіонал Олег Калашников, соціаліст Василь Волга та комуніст Ігор Алексєєв — подали до Секретаріату Верховної Ради проект постанови про звільнення міністра оборони Анатолія Гриценка. Мотивація – “відсутність порядку в армії”. Однак цю думку поділяють не всі представники антикризової коаліції. Так, Олексій Плотніков в інтерв’ю кореспондентці Радіо Свобода зазначив:

“Це не є рішенням фракції чи рішенням коаліції. Це приватна ініціатива депутатів. І, я вважаю, що тут немає якихось наполягань, щоб звільнити Гриценка”.

У Конституції записано, що кандидатури міністрів оборони та закордонних справ до парламенту подає Президент. Однак процедура звільнення цих міністрів у зміненій Конституції не виписана.
XS
SM
MD
LG