
“Я хочу нагадати, що у 2002 році Конституційний Суд України ухвалив рішення, яке є обов’язковим. Цим рішенням підтвердив право і правомочність судів першої інстанції розглядати питання, зокрема, і кадрові, які належать до компетенції Президента України або Верховної Ради”.
Минулого тижня Шевченківський суд Києва призупинив дію парламентської постанови щодо звільнення Бориса Тарасюка з посади. А Президент у свою чергу підписав указ, за яким Борис Тарасюк має далі виконувати посадові обов’язки міністра закордонних справ.
Прем’єр та його соратники наполягають на звільненні Бориса Тарасюка
Натомість Прем’єр-міністр Віктор Янукович наполягає на звільненні Бориса Тарасюка, і вважає, що рішення парламенту потрібно виконувати. Таку думку підтримують і його соратники. Перший віце-прем’єр Микола Азаров, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, сказав:
“Є рішення Верховної Ради, і ніхто це рішення не скасував. І це рішення не може бути скасоване якоюсь постановою якогось районного суду. Ми ж дійдемо до абсурду. Ніде у Європі немає навіть такого прецеденту, щоб якийсь суд, районний, скасував рішення парламенту”.
Окремі регіонали взялися і за Анатолія Гриценка

“Це не є рішенням фракції чи рішенням коаліції. Це приватна ініціатива депутатів. І, я вважаю, що тут немає якихось наполягань, щоб звільнити Гриценка”.
У Конституції записано, що кандидатури міністрів оборони та закордонних справ до парламенту подає Президент. Однак процедура звільнення цих міністрів у зміненій Конституції не виписана.