Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко ветував закон про Держбюджет-2007


Президент запропонував парламенту переглянути розмір прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. За Конституцією, депутати можуть подолати вето Президента щонайменше трьомастами голосами або врахувати його пропозиції та знову направити Держбюджет-2007 на підпис главі держави. Українські політики по різному коментують президентське вето.


Президент відповідно до Конституції України пропонує парламенту повторно розглянути Закон «Про Державний бюджет України на 2007 рік», врахувавши його пропозиції.

За повідомленням прес-служби глави держави, Віктор Ющенко запропонував парламенту переглянути розмір прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати.

Українські політики по різному коментують президентське вето.

Так міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов заявив, що ветування Президентом закону про Дербюджет – є боротьбою за владу:

“Це найкращий бюджет: і з точки зору, як він готувався, і з точки зору результату, який він гарантує. Чому сьогодні потрібно робити стільки галасу навколо цього? І центром цього галасу є Секретаріат Президента. Я вважаю, що тому існує тільки одне пояснення, що йде боротьба за те, скільки центрів виконавчої влади має бути в Україні”.

Представники антикризової коаліції заявляють, що знайти 5 мільярдів, необхідних для втілення пропозицій Президента нереально. А “нашоукраїнці” мають іншу думку. За словами першого заступника голови бюджетного комітету Павла Жебрівського:

“Суттєві суми можна забрати із так званих інвестиційних проектів. Я назву лише декілька, які не є ключовими, в тому числі для “розігріву” економіки: 200 мільйонів гривень на створення недержавного пенсійного фонду. За 3 роки існування недержавних пенсійних фондів було сплачено тільки 60 мільйонів, а ми на створення беремо 200. 140 – на Донецький аеропорт, 150 мільйонів – на Бориспільський. Це бізнес! Залучайте, будь ласка, кредити. У всьому світі держава такі вкладення не робить в інфраструктуру аеропортів. Реально за такими інвестиційними проектами тільки я нарахував десь 2, 5 мільярди гривень”.

Натомість Блок Юлії Тимошенко вважає, що Президенту не варто було накладати вето на цей бюджет. Олександр Турчинов зазначив:

“Це буде слугувати для комуністів, соціалістів та “регіоналів” приводом перекласти на нього відповідальність за провал власної внутрішньої політики. Тут є проблема. У всякому разі ще не кінець року, і у них є час врахувати пропозиції і ухвалити бюджет у новій редакції”.

За Конституцією, депутати можуть подолати вето Президента щонайменше трьомастами голосами або врахувати його пропозиції та знову направити Держбюджет-2007 на підпис главі держави.
XS
SM
MD
LG