Доступність посилання

ТОП новини

«В Іраку точиться справжня громадянська війна» — очевидець із Багдада.


Василь Зілгалов Прага, 12 грудня 2006 (RadioSvoboda.ua) — У вівторок у центрі Багдада знову пролунали два потужні вибухи. Загинули щонайменше 57 осіб, поранені понад 100. Вибухи пролунали на площі, де зібралися переважно безробітні шиїти в пошуках роботи. Це були чергові жертви військового протистояння, що зростає в Іраку. Країна, вважають деякі експерти, сповзає чи навіть уже потрапила у вир громадянської війни. Про становище в Іраку розповів в інтерв’ю кореспондент Радіо Свобода в Багдаді Лейт Ахмед.

Ірак -- Люди зібрались біля підірваного смертником будинку. Багдад, 12 грудня 2006 р.
Р.С.:Як ви бачите розвиток подій? Чи не опинився вже Ірак у стані громадянської війни?

Л.А.:Дехто каже, що ніякої громадянської війни немає. Однак у країні ви можете бачити справжню громадянську війну — не серед цивільних громадян, а між ополченнями. Це своєрідний маятник помсти між сунітськими і шиїтськими ополченнями. Але потерпають від цього, стають жертвами цих сутичок переважно цивільні громадяни.

Р.С.:Чи Ви можете ще виконувати у Багдаді вашу роботу журналіста? Наскільки обмежений Ваш рух? Чи маєте Ви доступ до політичних діячів?

Л.А.:Нині ситуація надзвичайно складна для журналістів, бо ми не можемо користуватися більшістю доріг до «Зеленої зони» (території в центрі Багдада, де під особливою охороною зосереджені урядові установи й західні та міжнародні представництва) чи до іншого місця в центрі. Ми маємо лише один або два напрямки, у яких можемо рухатися. Та й ті вулиці не завжди безпечні, стаються напади чи вбивства… І вам має сприяти вдача, якщо ви рухаєтеся вулицями Багдада.

Р.С.: А які можливості для інтерв’ю з пересічними громадянами? Чи маєте Ви можливість пересуватися між сунітами та шиїтами?

Л.А.:Ні. Це дуже небезпечно, особливо нині, тому що вони перевіряють наші посвідчення і запитують: «Ви шиїт чи сунніт?» І це є проблемою для нас весь час.

Р.С.:Виглядає так, що люди дуже налякані, щоб насмілюватися рухатися по місту чи за його межами?

Л.А.: Тепер, коли Ви вже відчуваєте ситуацію в Багдаді, Ви бачите, що люди, школярі, працівники офісів майже всі залишаються в приміщеннях. Вони не пересуваються. Або ж вони залишають Багдад, утікаючи до інших міст чи й поза межі Іраку. Ситуація дуже небезпечна і важка майже для всіх іракських родин.
XS
SM
MD
LG