Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Янукович їде в Казахстан


Віктор Міняйло Київ, 13 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Сьогодні Прем‘єр-міністр України Віктор Янукович вирушає з дводенним візитом до Казахстану, щоб обговорити, насамперед, енергетичні питання. А передувало візиту Янукович до Казахстану засідання у Києві міжурядової українсько-казахстанської комісії з питань економічної співпраці.


Співпраця у паливно-енергетичному комплексі

Як повідомив після засідання віце-прем‘єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу Андрій Клюєв, за останній рік товарообіг між Україною і Казахстаном збільшився вдвічі. Обидві країни насамперед співпрацюють у паливно-енергетичному комплексі, транспортній сфері, будівництві та машинобудуванні.

А вже співголова комісії з казахстанського боку, міністр енергетики та мінеральних ресурсів Бактикожа Ізмухамбетов зазначає:

“Що стосується співпраці Казахстану з Україною, то ми особливо розвиватимемо співпрацю в енергетичній галузі. Ми завжди знаходимо розуміння. Були окремі питання, пов‘язані з транспортуванням енергоресурсів, зокрема, через Росію. Ми й надалі розвиватимемо можливості транспортування вуглеводнів до Європи, зокрема і в Україну”.

Йтиметься і про долю ЄЕП?

А що ще очікувати від візиту Віктора Януковича до Казахстану Радіо Свобода запитала у міністра економіки України Володимира Макухи:

“У нас є ціла низка проектів, які стосуються перш за все енергетичної галузі. Це і транспортування енергоносіїв і спільний видобуток. Нам здається, що саме навколо цього вестимуться основні переговори. Крім того, я думаю, що сторони торкатимуться питання тарифної політики. І взагалі відносин на пострадянському просторі. Це і доля Єдиного економічного простору. Тим більше, що Казахстан висунув кілька ініціатив, які спрямовані на реформування СНД. Вони цікаві і заслуговують на обговорення”.

Нурсултан Назарбаєв отримав «робочу закалку» на українських теренах

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв під час одного з візитів до України
Дещо іншу точку зору на казахстансько-українську співпрацю в інтерв‘ю Радіо Свобода висловив попередник Віктора Януковича на посаді Прем‘єр-міністра України Юрій Єхануров:

“У них надзвичайно великі ресурси нафти, та й газу. Треба пам‘ятати також, що через цю країну йде транзит газу для України з Туркменії. Завжди в Казахстану з Україною були добрі відносини, враховуючи, що президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв проходив робочу закалку у нас в Дніпродзержинську, Дніпропетровської області. І там це добре пам‘ятають. З усіх точок зору і роботи в тих спільних проектах, типу СНД та інших, Казахстан і Україна часто знаходять спільні точки зору. Так що це дуже важлива для нас країна”.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв зможе знову побачити місця, де здобував робочий гарт, вже в лютому наступного року. Він приїде до Києва відкривати рік Казахстану в Україні.
XS
SM
MD
LG