Доступність посилання

ТОП новини

Парламент береться за опозицію


Тетяна Ярмощук Київ, 14 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Опозиція може бути узаконена. Сьогодні Верховна Рада планує розглянути законопроект “Про опозицію”. Народні обранці прогнозують, що цей проект закону має шанси пройти перше читання.


Лідер БЮТу незадоволена Морозом

Найбільша лобістка законопроекту “Про опозицію” Юлія Тимошенко сподівається, що цей проект закону, зрештою, таки буде проголосований і картає голову парламенту Олександра Мороза, що “опозиційний” законопроект хотіли поставити у п’ятницю останнім питанням: “Я думаю, що це нечесно Закон “Про опозицію”, який дає можливість контролювати владу, ставити останнім питанням на останній сесійний день сесійного тижня. Тобто, так, може, парламент не встигне його розглянути. Це не відношення до опозиції, це відношення до відкритості влади, це відношення до підконтрольності влади. Мені дивна позиція Мороза, який ніяк не поставить це питання у порядок денний”.

Три законопроекти

Нашоукраїнець Михайло Поживанов вважає, що законопроект “Про опозицію”, який розробила спільна група, має сьогодні шанси пройти перше читання:

“Всі співавтори абсолютно з різних партій. Ця комісія працювала, тож цей варіант, мені здається, може бути ухвалений. А от далі, постатейно, буде дуже важко ухвалюватися. Я думаю, що будуть співдоповіді і окремо закону, того що свого часу вносила пані Богатирьова. І, можливо, буде той законопроект, який вносила пані Тимошенко. Але, швидше за все, Верховна Рада ухвалить законопроект, який уже розроблений і підписаний спільною цією групою, там є представники всіх політичних партій”.

Немає різниці, який із трьох законопроектів ухвалять у першому читанні?

А на думку представника Партії регіонів Віталія Хомутинника, немає різниці, який із трьох законопроектів, які є у парламенті, буде ухвалений у першому читанні:

“Головне – це опрацювання у другому читанні. І ті пропозиції, які будуть надані від суб’єктів законодавчої ініціативи. Тому Закон “Про опозицію” потрібно ухвалити хоча б у першому читанні, для того, щоб почати працювати у цьому напрямку. Про це багато розмов ведеться не один рік, але рішення й досі не ухвалене. Головне – це розподіл функцій та повноважень між владою та опозицією. Треба починати з того, як розподіляються посади у парламенті, чи залежать комітети від того, яку партію, опозиційну, чи провладну представляє той чи інший кандидат”.

Авторками двох закопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді, є Юлія Тимошенко та Раїса Богатирьова.Окрім того є і ще один проект закону “Про опозицію”, розроблений відповідною комісією.
XS
SM
MD
LG