Доступність посилання

ТОП новини

Парламент відмовився звільнити Ігоря Дріжчаного з посади голови СБУ


За проголосували лише 183 депутати. Голова Верховної Ради Олександр Мороз запропонував розглянути це питання пізніше. Проект про звільнення Дріжчаного вніс до парламенту президент Віктор Ющенко, який вже призначив Ігоря Дріжчаного заступником секретаря РНБО.


За проголосували лише 183 депутати. Голова Верховної Ради Олександр Мороз запропонував розглянути це питання пізніше.

Проект про звільнення Дріжчаного вніс до парламенту президент Віктор Ющенко, який вже призначив Ігоря Дріжчаного заступником секретаря РНБО.

Це викликиало невдоволення, зокрема, депутатів від Партії Регіонів, які вважають, що президент мав погодити свої дії з парламентом.

Представник Партії регіонів Володимир Сівкович зазначає: “Президент не мав права звільняти Дріжчаного з посади і підписувати указ про призначення Дріжчаного заступником (секретаря) РНБО, допоки Верховна Рада його не зняла. Президент фактично тим самим ігнорував Конституцію і кинув камінь в наш город, ми цей камінь сьогодні взяли і кинули назад в Адміністрацію Президента. Президент має відмінити свій указ про призначення Дріжчаного заступником (секретаря) РНБО, повернути його назад в СБУ, подати до Верховної Ради Дріжчаного на звільнення з посади, ми повинні його звільнити. А після цього, він поновить свій указ про призначення його в РНБО”.

Натомість представник Президента у парламенті Роман Зварич іншої думки: “Немає ні одного нормативно-правового акту, тим більше, таке не міститься в Конституції України, де була б заборона суміщати посаду голови СБУ з посадою, в лапках посадою, я кажу в лапках, бо така посада не передбачена законом, заступника секретаря РНБО. Я хочу нагадати, що всі без винятку члени РНБО, в лапках, суміщають свою посадою з іншою посадою основного місця працевлаштування”.

За Конституцією, Президент вносить до Верховної Ради подання на призначення і звільнення голови СБУ.
XS
SM
MD
LG