Доступність посилання

ТОП новини

Польща виділить один мільйон євро на стипендійний фонд і програму обміну української і польської молоді.


Єва Поштар Варшава, 15 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У 2007 році міністерство культури Польщі виділить один мільйон євро на українсько-польську програму обміну молоді та стипендії для молодих митців. Проекти від імені міністерства культури здійснюватиме новоутворений Національний центр культури.

Від березня поточного року при польському міністерстві культури діє Національний центр культури. За цей час здійснено 52 молодіжні проекти міждержавного обміну, в яких взяли участь близько двох з половиною тисяч дітей і молоді. Половина з них приїхала в Польщу з України. Наступного року польське міністерство культури планує помітно збільшити обмін молоді між обома державами. Представниця польського Національного центру культури Богуміла Бердиховська в інтерв’ю кореспондентки Радіо Свобода Єви Поштар заявила:

Б.Б.:«Маємо надію, що проект, який передбачає обмін молоді, буде збільшений принаймні втричі. Як добре складеться, тоді у ньому може брати участь 7— 8 тисяч осіб».

Р.С.: Крім обміну молоді, Національний центр культури здійснює програму для молодих митців. Скажіть, у чому полягає ця програма ?

Б.Б.:«Це елітарна програма. Щороку виділяємо фонди на творчі стипендії для 40 дітей та молоді. Ця програма полягає в тому, що молоді митці з України й Білорусі, приїхавши в Польщу, живуть тут півроку. Кожен митець має художнього опікуна. Під його керівництвом він здійснює свої митецькі проекти».

РС.: Яких умов треба дотримуватись, щоб взяти участь в обміні українсько - польської молоді?

Б.Б.:«Кожен самостійно здійснює проект, але з урахуванням "обов''язкових складових частин". Бо в кожній заяві про участь у проекті конче треба взяти це до уваги. А саме: ознайомлення учасників з історією місцевості, культурою регіону — там, де перебуватимуть українські діти. Важливою справою є вивчення мови сусіда. Після дотримання цих умов, але з наголосом на вивченні сусідської мови, проект може бути схвалений».

Р.С.: Хто може бути учасником такого проекту, яким може бути його зміст?

Б.Б.:«Це може бути проект, який зосереджується на культурі. Але може бути спортивний. Скажімо, українсько-польський шаховий турнір. При цій нагоді можна провести низку освітніх і культурних заходів. Наприклад, це може бути конкурс знань про місце Польщі в Євросоюзі. У проектах можуть брати участь діти віком від 13 до 18 років. Проект може тривати від 4 до 14 днів. Учасниками повинні бути порівно діти з України і з Польщі».

За словами представниці польського Національного центру культури Богуміли Бердиховської, в поточному році 32 школи і 17 неурядових організацій отримали міністерські субсидії. Це результат лише кількох місяців роботи Національного центру культури. На думку пані Бердиховської, це доказ того, що програма має майбутнє.
XS
SM
MD
LG