Доступність посилання

ТОП новини

Луганські регіонали відмовилися від українських народних інструментів, вирішивши купити баяни.


Ярослав Гребенюк Луганськ, 19 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Ще навесні держава виділила Луганській облраді кошти на розвиток народної культури. Зокрема, на придбання українських народних інструментів. Але перелік, складений «Національною спілкою кобзарів», викликав на Луганщині чимале здивування.

«Трембіти», «колотали», «торохтавки», «тулумбаси» – такі слова були у переліку інструментів, що їх можна купувати на субвенцію. І внесення змін не заохочувалось. Не дозволялося купувати навіть такий поширений в українських оркестрах Луганщини інструмент, як, скажімо, балалайка.

Народні українські музичні інструменти викликали спротив

Директор місцевого Інституту культури і мистецтв, депутат облради від Партії регіонов Валерій Филипов висловив захоплення подібним щедрим даром – ще ніколи регіональним закладам культури не давали гроші на інструменти, та ще й одразу півмільйона гривень, але від закупівлі колотал та тулумбасів чемно відмовився. На думку Филипова, доцільніше було б придбати корнети, туби, валторни та контрабаси.

Небажання працювати з українськими інструментами депутат аргументував: мовляв, на утримання дітей-сиріт у Луганській області надали втричі меншу субвенцію. Але це не треба розуміти, як варварський заклик відмовитися від культури, і кинути всі кошти на латання дір «соціалки». Очевидно, що інструменти депутату потрібні – але інші, не ті, що з синіх Карпат, тому він і причепив тему злиденних дітей-сиріт.

У Луганськ привезуть баяни

Сьогодні всі дізналися, що вийшло з цього непорозуміння. Замість кобз та «зозульок» у Луганськ закуплять «більш автентичні» баяни.

Директор Луганського інституту культури і мистецтв, депутат облради від Партії регіонів Валерій Филипов повідомив: «Ми не будемо купувати «зозульки» та трембіти. А ми купуватимемо (і частина вже придбана): це, здається, скрипки, і, здається, баяни».

Отож, крім статусу регіональних мов Луганська облрада буде тепер визначати й регіональний статус музичних інструментів.

Луганський бард Сергій Проценко з цього приводу розмірковує: «Мене, наприклад, здивувало таке рішення. Можна б було зробити ансамбль інструментів, вивчити новий стиль, домогтися цікавого звучання. А так, я вже думаю, дадуть гроші на фестиваль народної пісні, а співати будуть всякі «Воровайкі», ми, мол, всє украінський народ, на каком би язикє нє говорілі».
XS
SM
MD
LG