Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина: росте число ранніх абортів серед школярок.


Василь Плоскіна Будапешт, 19 грудня 2006 (RadioSvoboda.ua) – Угорська школа вирішила внести свій просвітній внесок у боротьбу з вагітністю серед школярок, а відтак і з абортами. Річ у тім, що рахунок штучних переривань вагітності у молодих дівчат у країні з населенням понад 10 мільйонів щорічно йде на десятки тисяч. У багатьох випадках це призводить до різних ускладнень жіночих хвороб, а нерідко – й до безплідності. Пальму першості у цій сумній медичній статистиці тримає провінція. Тому своїм завданням педагоги й лікарі Угорщини бачать, передусім, в тому, щоб підвищувати загальний рівень знань в інтимній сфері.

Кампанію з профілактики ракових захворювань, наркозалежності й ранніх абортів розпочали вчителі одного з профтехучилищ в обласному місті Бекешчаба на південному сході Угорщини. З недавніх пір тут навіть діє тимчасовий пункт переливання крові. До щоденних технічних новинок тут додався автомат з контрацептивними засобами.

Діти спочатку посміювались, але тепер уже звикли. "Це для нас стало сюрпризом, – кажуть дві дівчини з цього училища. – Але, врешті-решт, ми вважаємо, що ідея роздачі запобіжних засобів у школі не така вже й погана".

Щороку породіллями стають понад 20 тисяч осіб віком до 19 років

На думку угорських фахівців, зараз у країні перестали бути рідкістю ранні аборти серед підлітків. Статистика свідчить, що кожного року народжують дітей понад 20 тисяч молодих матерів віком до 19 років. А 17 тисяч дівчат переривають вагітність.

Нині це серйозно турбує вчителів. «Не можна сьогодні ховати голову в пісок, вперто повторюючи, що ця проблема для дорослих не існує. Мовляв, зі власною дитиною такого статися просто не може. Практика говорить про те, що вагітніють дівчата з таких родин, де на це зовсім не розраховують», – розповідає педагог зі стажем пані Пірошка Бенкьо. За її словами, у цій школі був випадок, коли навчання мусила припинити 10-річна дівчинка через те, що народила дитину.

Підлітки не усвідомлюють анатомічних властивостей організму

До речі, сьогодні в училищі якраз проводили профілактичну лекцію. Лікар Альберт Мажо, який готувався до виступу перед підлітками, розповів, що в Угорщині нині фіксують чимало хвороб, котрі передаються статевим шляхом у середовищі 15-17-річних молодих людей:

«У молодому віці дуже часто стається так, що підлітки змінюють своїх партнерів, не усвідомлюючи анатомічних властивостей організму», – зауважує Альберт Мажо, говорячи про цю загальну суспільну тенденцію.

Але, чи прислухаються підлітки до порад старших?
XS
SM
MD
LG