Доступність посилання

ТОП новини

Чергове засідання Київради обійшлося без бійки. Знову йшлося про вартість житлово-комунальних послуг, а також про бюджет столиці 2007.


Олексій Крапивко Київ, 19 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Серіал "Київрада представляє" сьогодні пройшов без бійки – однак із серйозними сюжетними перипетіями. Наснаги депутатам усіх орієнтацій додали Шевченківський районний суд столиці, який знову призупинив дію розпорядження мера Києва про підвищення тарифів. Своє слово сказала і прокуратура, яка внесла у київську адміністрацію представлення про незаконність цього документа Черновецького. До тарифного питання додалося ще й бюджетне.

"Київрада представляє".
На порядку денному сесії Київради спочатку стояв тільки бюджет Києва 2007. Однак після сенсаційної заяви голови фракції Блоку Юлії Тимошенко в Київраді Тетяни Меліхової про скасування Шевченківським судом підвищення тарифів, на розгляд винесли – перегляд комунальних тарифів та питання про побиття невідомими депутатів 7 грудня, перегляд деяких земельних справ.

“Ті розпорядження, які були одноосібно підписані київським міським головою Леонідом Чернівецьким щодо підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, скасовані рішенням Шевченківського суду”, – заявила Тетяна Меліхова.

Одразу після цієї заяви перед журналістами з’явився й сам Леонід Черновецький і сказав, що про таку ухвалу суду не чув: “Не було такого розпорядження, яке б він скасував. Була інша справа, яка іще не слухалася. Є попередні якісь рухи, але мені вони поки що не зрозумілі. А щодо тарифів – вони найнижчі в Україні”.

Однак під час засідання депутат від фракції “Наша Україна” Володимир Присяжнюк заявив, що рішення про підвищення тарифів оскаржила і прокуратура міста Києва. Одразу після цього міський голова залишив залу засідань.

Бюджет також викликав серйозні суперечки

Друга частина – презентація проекту бюджету столиці на 2007 рік. За словами голови фракції блоку Черновецького Алли Шлапак, проект головного фінансового документа Києва є “дуже соціальним” і її блок буде повністю підтримувати цей бюджет.

Про конкретні цифри розповідав начальник головного фінансового управління Київдержадміністрації Віктор Падалка: “Прогнозний обсяг надходжень до бюджету Києва на наступний рік визначений на основі макро-показників соціально-економічного розвитку міста на майбутній рік і становить 14 млрд 329,4 млн грн. – це з урахуванням всіх видів субвенцій з державного бюджету, в тому числі загальний фонд – 10 млрд 608,2 млн грн. і спеціальний фонд 3 млрд 721,2 млн грн”.

Коли депутати пішли на погоджувальну раду, найсуперечливішою темою став саме проект бюджету. А саме — земельні питання, питання охорони здоров’я та інші. Проектом виявилися абсолютно не задоволена і Партія регіонів.

Депутат від фракції Партії регіонів Володимир Філіпов зазначив: “У нашої фракції дуже багато критичних зауважень до бюджету, який є сьогодні, це стосується і медицини, і розвитку фізичної культури, і спорту столиці. Це стосується житлово-комунального господарства, це стосується і транспорту, і так далі”.

“Наша Україна” і БЮТ найбільше стурбовані проблемою землі

Погоджується з Партією регіонів, як не дивно, і “Наша Україна”, але дещо в інших аспектах. У виділеннях адресної допомоги, витрат на утримання київадміністрації та в земельних питаннях.

Солідарний із нашоукраїнцями і Блок Юлії Тимошенко. Бютівці заявляють про недостатнє врахування надходжень від продажу на аукціонах землі – цього року передбачали отримати 600 млн гривень, а отримали лише 300 млн. Наступного року змінювати цифру не збираються. Проте, за словами БЮТівців, стартова ціна на аукціоні лише однієї ділянки, доля якої мала розглядатися сьогодні, становить 810 мільйонів гривень. Від її продажу планують отримати мінімум 1 мільярд.

Залишається іще одне суперечливе питання в проекті нового столичного бюджету – він розроблений з урахуванням нових, підвищених у 3,5 рази, тарифів. Заступник київського голови Денис Басс вважає, що у разі скасування тарифів бюджет доведеться перераховувати.

Закінчити роботу над проектом бюджету Київрада планує 28 грудня. І лише після того, як ухвалять головний фінансовий документ України.
XS
SM
MD
LG