Доступність посилання

ТОП новини

Антикризова коаліція наривається на вето?


Тетяна Ярмощук Слухати: Київ, 21 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Засідання затягували – сьогодні народні депутати вирішили не розходитися, поки не ухвалять закон “Про Кабмін”. Після багатогодинного обговорення поправок парламентарі таки ухвалили перший в Україні закон про уряд.


588 поправок від Президента та опозиції до законопроекту “Про Кабінет Міністрів”. І хоча більшість із них антикризовики не враховують, розглядати їх доводиться. Тож цьому проекту закону парламентарі присвятили весь день.

Представник Президента у парламенті Роман Зварич розцінює такий варіант законопроекту як правовий нігілізм і спробу уряду узурпувати владу: “Який сенс цього закону? Основна його суть полягає у тому, щоб відповідно до Конституції України визначити Кабінет Міністрів, як орган, який відповідає загальну політику в нашій державі. Потрібно було визначити посаду міністра як політичну посаду, а не як посаду, яка випливає із вимог державної служби. Тобто, міністр — не державний службовець, він політик”.

Нашоукраїнці очікують на президентське вето

На думку нашоукраїнців, таку редакцію законопроекту “Про Кабмін” Президент без сумніву ветуватиме.

Юрій Ключковський: “Мене взагалі дивує дубовий підхід до розгляду тих поправок, які ми вносили. Лише мізерна частина з них пов’язана з розподілом повноважень між Президентом та Кабінетом Міністрів. Абсолютна більшість стосується юридичної чистоти і відповідності Конституції. Однак всі ці поправки відмітаються з порога. Ніхто всерйоз не хоче їх розглядати. Це було на всіх етапах, причому це було і в комітетах”.

У бютівців свої аргументи

Втім, за поправки Президента та “Нашої України” не голосували і представники Блоку Юлії Тимошенко. У них своя мотивація.

Микола Томенко: “Закон про Кабінет Міністрів повинен дати можливість уряду працювати. Він повинен забезпечити місце інституту президентства. Команда Президента бореться за те, щоб інститут президента був ключовий. Ми так не можемо робити, тому що ми, коли працювали в уряді, радники Президента давали нам доручення, куди і скільки мільйонів перерахувати”.

Антикризова коаліція прагне «нового формату влади»

Натомість представники антикризової коаліції поправки Президента розцінюють як повернення до старого ладу, тобто, президентсько-парламентської республіки.

Регіонал Євген Кушнарьов: “Ми не можемо погодитися з пропозиціями Президента і ухвалюватимемо цей закон в тій редакції, яка відповідає нашому розумінню та нашому бажанню будувати новий формат влади в Україні”.

16 листопада парламент ухвалив урядову редакцію законопроекту “Про Кабмін”. До секретаріату Верховної Ради свої редакції цього проекту закону подавали також Президент та депутат Оніщук. Після сьогоднішнього депутатського рішення – слово за Президентом.

Матеріали по темі: Віктор Ющенко можливо знову ветуватиме Держбюджет-2007.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG