Доступність посилання

ТОП новини

Ринок землі в Україні знову відкладається.


Сергій Собуцький Слухати: Київ, 22 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Продовження парламентом мораторію на купівлю-продаж землі в Україні до 2008 року стало імпульсом для дискусій у суспільстві довкола доцільності такого рішення. Чимало оглядачів схвалюють такий крок українських законодавців, остерігаючись потрапляння землі до бізнес-структур за демпінговими цінами. Є й експерти, які вважають, що відтягування з легальним ринком землі лише стимулює тіньовиків.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається: якщо дозволити продаж землі з 2007 року, більшість ділянок придбають за низькими цінами, що може призвести до соціальних потрясінь. Верховна Рада також заборонила змінювати цільове призначення земельних ділянок. Так законодавці унеможливили практику, коли поле переоформлялось на присадибну ділянку, а потім продавалось.

Продовження мораторію підтримала Асоціація фермерів України. Там твердять, що понад 70 відсотків українських чорноземів під пильним оком «грошових мішків». Вони готові за демпінговими цінами, оскільки система оцінки землі наразі не відпрацьована, викупити все, що буде запропоновано.

В інтерв´ю Радіо Свобода президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич, зокрема, сказав: «Великий хаос, який може наступити без правил законодавчого забезпечення, у слабкій судовій владі, реалізації купівлі-продажу землі».

В Українській аграрній конфедерації вважають, що в аграрному секторі «заморожі» складають близько 10 мільярдів доларів. Натомість за відсутності легального ринку землі процвітає тіньовий, сказав в інтерв’ю Радіо Свобода заступник генерального директора Української аграрної конфедерації Іван Лапа: «Українська аграрна конфедерація послідовно виступає за те, щоб якомога швидше запровадити ринок земель сільськогосподарського призначення. Оскільки за відсутності легального ринку за останні роки сформувався досить потужний сегмент сірого і чорного ринку землі».

Такої ж думки і в Держкомземі.

До земельного фонду України входить понад 33 мільйони гектарів ріллі. Вартість її фахівці оцінюють у понад 300 мільярдів гривень. Наразі невідомо, чи підпише закон про мораторій на продаж землі Президент. Раніше політичні сили, які його підтримують, висловлювалися за скасування заборони.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG