Доступність посилання

ТОП новини

ЗАХІДНИЙ ХРИСТИЯНСЬКИЙ СВІТ ЗУСТРІЧАЄ РІЗДВО ХРИСТОВЕ


До Вифлеєма, де, за Євангелієм, народився Христос, прибув Патріарх Єрусалима Мішель Сабах, щоб відправити Різдвяну службу. На свята у Вифлеємі очікують до 20-ти тисяч паломників. У Ватикані Різдвяну службу очолить Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий.


До Вифлеєма, де, за Євангелієм, народився Христос, прибув Патріарх Єрусалима Мішель Сабах, щоб відправити Різдвяну службу. На свята у Вифлеємі очікують до 20-ти тисяч паломників. У Ватикані Різдвяну слуюбу очолить Папа Римський Бенедикт Шістнадцятий. Оскільки собор Святого Петра не може вмістити всіх бажаючих, телебачення буде вести пряму трансляцію урочистостей.

А тим часом на знаменитих пляжах Ріо-де-Жанейро вперше відбуваються Різдвяні паради. Різдво тут зустрічають танцями і піснями. Спеціальні виступи готували 350 представників різних танцювальних шкіл.

У Мексиці лунають барвисті салюти. Там відзначили знамениту Ніч редисок. За традицією, яка зародилася ще в середині XIX століття, фермери влаштували виставку Різдвяних скульптур, зроблених винятково з редиски.


В Бельгії спеціально до Різдва зварили сто сортів міцного пива. Ця країна славиться подібною Різдвяною традицією. Вона бере початок в XIX столітті. В середньому бельгійці витрачають на Різдвяний стіл від 15 до 25 євро. А на придбання подарунків бельгійці готові віддати до 400 євро.

Головним Рздвяним частуванням на столі у фінів традиційно є окіст. Ця традиція прийшла до Фінляндії з Швеції в другій половині 18 століття і довго була своєрідним привілеєм знаті. Лише наприкінці 19-го - початку 20 століття ялинка і окіст стали доступні всім громадянам і поступово перетворилися на звичні атрибути Різдва. А ось серед напоїв на Різдво фіни віддають перевагу червоному вину.

На кожному німецькому столі цього вечора будуть знамениті не тільки в Німеччині, а й за її межами різдвяні кекси -Weihnachtstollen. Їх виготовляють в Німеччині багато фірм, але центром традиційного Weihnachtstollen вважається Дрезден. Там овальні кекси з товстим шаром цукрової пудри, що символізують оповите в пелюшки немовля Ісуса, з''явилися понад 500 роки тому.

У Польщі без ангела справжнього свята просто не може бути. У більшості регіонів Польщі саме ангел приносить подарунки під ялинку.Традиція ставити і наряджати ялинку прийшла до Польщі з Німеччини. У польських домівках такий звичай з''явився в першій половині 19 століття. Проте в більшості селянських сімей він укорінився лише через 100 років.

Традиційна вечеря в слов’янський Святвечір - один з найважливіших елементів Різдвяних свят. Цього вечора, 24 грудня, на святковому столі мають бути 12 страв - по кількості апостолів. Готують борщ, рибу, гриби, капусту, традиційну пісну їжу. У селах люди досі намагаються, щоб на столі з''явилося все, що росте в полі: це має гарантувати урожай наступного року.
XS
SM
MD
LG