Доступність посилання

ТОП новини

Бельгія зберігає Різдво як родинне свято.


Наталія Вікуліна Брюссель, 25 листопада 2006 р. (RadioSvoboda.Ua) – Різдво в Бельгії було раніше релігійнішим; бельгійські діти вірять частіше в існування Святого Миколая, а не Санта-Клауса; в родинах Бельгії останніми десятиріччями стали більше з''являтися ялинки на Різдво і Новий рік. Так можна описати головне релігійне свято в переважно католицькій Бельгії.

Бельгійців змалечку привчають вірити в існування Святого Миколая, який об”їжджає Бельгію на коні і розкладає подарунки в чоботах, що їх залишили діти на порозі своїх будинків. Про Санта-Клауса бельгійці, звичайно, знають також, але вважають його заморським явищем. Чи означає це, що Бельгія намагається зберегти свої різдвяні традиції? Наскільки змінилося Різдво в Бельгії за останні десятиріччя? Говорить бельгійка Жозетт Абрас: "Я думаю, що Різдво стало веселішим у порівнянні, скажімо, з 50-ми роками, які я пам”ятаю. Зараз це свято стало гламурнішим, якщо так можна сказати. Тобто, Різдво є насамперед святковішим, іскристішим. Це трохи схоже на скандинавські країни чи англосаксонські",— розповіла Радіо Свобода мешканка Брюсселя.

"А потім вирушаємо на головну площу Брюсселя..."

Раніше день народження Христа був у Бельгії завжди релігійним святом, його відзначали в колі родини. Жозетт Абрас каже, що і нині ця традиція збереглася у віруючих сім''ях. За її словами, у святий вечір родини разом з дітьми йдуть до церкви на службу Божу. Інша бельгійка, фламандка за походженням, Жільберт Рейндерс, погоджується з тим, що в Бельгії Різдво залишається родинним святом. "У Бельгії Різдво є традиційно сімейною подією. Особисто я завжди проводжу різдвяні свята з двома доньками і трьома онуками у моєму помешканні в Брюсселі. Це відбувається ось як: 25 грудня, десь опівдні, вони всі до мене приходять і разом з аперитивом ми починаємо різдвяний обід навколо ялинки. Обід зазвичай складається з риби чи чогось іншого, потім ми їмо традиційну індичатину з брюссельською капустою і шиконами. А перед десертом ми роздаємо подарунки, які лежать під ялинкою і на які діти так довго чекали",— розповіла Радіо Свобода жителька Брюсселя.

За її словами, потім вся їхня родина вирушає на брюссельську головну площу – Гран Пляс. Вона виглядає по-різдвяному завдяки великій ялинці і сцені, що зображає народження Христа. До речі, різдвяні вертепи ставлять і в церквах, і вдома. Деякі саморобні колекції фігурок бельгійці передають з покоління в покоління.
XS
SM
MD
LG