Доступність посилання

ТОП новини

Папа Римський Бенедикт 16-й: «Людство потребує Господа Бога».


Наталка Кудрик Слухати: Рим, 25 грудня 2006 р. (RadioSvoboda.ua) – Сьогодні, в день Різдва Христового, Папа Римський звернувся до християнського світу з традиційним благословінням і посланням „Urbi et orbi” (До міста Рима і всього світу). Він апелював до "ситих і зневірених", до тієї частини людства, яка сьогодні найбільше потребує допомоги і підтримки Господа Бога. Минулої ночі під час святкової меси у соборі Святого Петра Бенедикт XVI закликав молитися за нещасних дітей в усьому світі.


Людство щасливе і водночас зневірене, воно потерпає від ненависті і насильства, тероризму та бідності, а з іншого боку – переживає часи тотального матеріалізму, просить допомоги і шукає порятунку. Таке суспільство нині найбільше потребує підтримки Всевишнього, говорить Папа, відповідаючи на запитання, чи важлива нині роль Ісуса Спасителя, коли людина вже потрапила на Місяць і комфортно почувається в період технічного прогресу.

Саме про це Різдвяне послання „Urbi et orbi”, виголошене у Римі з балкона базиліки Святого Петра.

Покласти край жорстокому насильству

Сьогодні в світі все ще вмирають від голоду і спраги, хвороб та бідності, і все це відбувається у час розкоші, говорить понтифік. Він також згадав і про тих,хто "є жертвою расистської і релігійної ненависті, кому заважає нетолерантність і дискримінація, втручання політики, фізична і моральна примусовість у вільному віросповіданні".

Різдво Христове є святом радості та надії і для регіонів, котрі потерпають від воєнних конфліктів як, наприклад, Близький Схід, наголосив Святіший Отець: "Я звертаюся до всіх, від кого залежить доля Іраку: покласти край жорстокому насильству, що призвело до кровопролиття, тоді кожний мешканець країни зможе продовжувати спокійне, нормальне життя".

Посилаючи вітання потерпілим і зневіреним, понтифік висловив бажання здійснити подорож до Святої землі. Після проповіді Бенедикт XVI привітав усіх з Різдвом Христовим, промовляючи 62 мовами світу.

Урочиста Різдвяна меса, котру опівночі відправив Папа Римський у соборі Святого Петра, була присвячена дітям. Символ Христа, який народився в яслах, повинен нагадувати про те, що у світі живуть бідні і знедолені діти. Бенедикт XVI cказав: "Дитя Віфлеєма змушує нас поглянути на всіх дітей, особливо тих, хто страждає, потерпає від жорстокості та насильства, хто змушений жебракувати, на дітей, які голодують і позбавлені любові”.

Ні! – абортам

Понтифік говорив про "народжених і ненароджених", наголосивши у такий спосіб про заборону абортів католицькою церквою. Він назвав ганьбою жадібне прагнення дорослих до матеріалізму, закликав їх позбутися меркантильності і бути безкорисливими у ставленні до дітей.

Нічну Різдвяну месу прийшли послухати майже 10 тисяч осіб: кардинали, члени італійського уряду і посли 186 держав. Набагато більше народу зібралося біля собору на площі Святого Петра. Там з великих екранів люди спостерігали за святковою службою.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG