Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 26 грудня.


Віктор Недоступ Київ, 26 грудня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – 26 грудня в Петербурзі відбулося повстання декабристів, Джек Джонсон став першим афро-американським чемпіоном світу з боксу, в Японії народилася компанія “Ніссан”, а за протекції Горбачова його заступником обрали Янаєва – він якраз і очолить антигорбачовський заколот.

26 грудня 1776 року під Трентоном війська Джорджа Вашингтона отримали над англійцями перемогу, яка стала переломною в боротьбі північноамериканських колоній за незалежність.

1825 – У Петербурзі повстання декабристів. Група офіцерів, представників крайньолівого крила дворянської опозиції самодержавству із таємного Північного товариства, виводять на Сенатську площу понад 3 тисяч солдатів і матросів. Однак їхня пасивна тактика дозволила владі стягнути в столицю урядові війська і артилерійським вогнем розсіяти повсталих. Гине 80 і поранено ще 60 осіб. Згодом заарештують близько 300 офіцерів, членів таємних товариств, і понад 700 солдатів. Після проведеного розслідування організатори повстання – П.Пестель, К.Рилєєв, С.Муравйов-Апостол, М.Бестужев-Рюмін і П.Каховський – засуджені до страти, а інші 120 повстанців потрапляють на каторгу і на поселення до Сибіру.

1908 – Перемігши нокаутом канадця Томмі Бернса в 14 раунді бою, який відбувся в австралійському місті Сіднеї, Джек Джонсон стає першим афро-американцем, який здобув титул чемпіона світу з боксу у надважкій категорії. Він утримував титул упродовж 7-ми років.

1931 – У Токіо заснована автомобільна компанія Dat Jidosha Seizo. Наступного року її перейменують в Nissan. Перша продукція компанії – автомобілі та вантажівки, які випускають під торговою маркою Datsun.

1941 – Менш, ніж через три тижні після вступу США в Другу світову війну, Уінстон Черчілль стає першим прем''єр-міністром Британії, що виступив у Конгресі США. Він закликає парламентарів підтримати намір президента Рузвельта перетворити Америку в "арсенал демократії" і застеріг, що країни Осі не зупиняться ні перед чим у досягненні своєї мети підкорити світ.

А у 1990 під час IV З''їзду народних депутатів, що з 17 грудня проходив у Москві, за ініціативою президента СРСР Михайла Горбачова, обрали першого віце-президента СРСР. Ним став профспілковий діяч Геннадій Янаєв. Менш, ніж через рік він очолив антигорбачовський путч.
XS
SM
MD
LG