Доступність посилання

ТОП новини

Закарпатці і НАТО: більшість не може визначитися.


Надія Петрів Ужгород, 26 грудня 2006 року (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні в Україні громадська думка не на користь НАТО. Соціологи стверджують: противники приєднання України до блоку чисельніші за прихильників. Закарпатці – люди прагматичні і обережні, з розвинутим почуттям локальної тотожності. Вони завжди мали особливу думку з багатьох принципових для країни питань. Що думають вони про НАТО?

Доктор історичних наук Світланя мітряєва та політолог Віктор Пащенко говорять про ставлення закарпатців до НАТО.
Загалом по Україні думки щодо вступу України до НАТО дуже різняться. Так кажуть спеціалісти. На Сході переважають противники НАТО, на Заході до цієї структури ставлення значно позитивніше.

Закарпатці все ще думають...

А що ж закарпатці, мешканці унікального за своїм геополітичним розташуванням і історією краю? Експерти кажуть: нині більшість закарпатців ще не визначилися зі своїм ставленням до НАТО. Говорить керівник громадської організації «Закарпатський інститут політичних досліджень» політолог Віктор Пащенко: «Приблизне співвідношення в Закарпатті таке: 30 відсотків – це прихильники, 25 відсотків – противники НАТО. Переважна більшість населення Закарпаття в цьому питанні не визначилася».

Віктор Пащенко підкреслює: негативна думка щодо НАТО формувалася в підсвідомості українців ще з часів Радянського Союзу. Роки незалежності України практично мало що змінили. Віктор Пащенко продовужє: «Починаючи з року незалежності, всі уряди, всі президенти виголошували офіційно курс на НАТО, але жодного кроку в цьому плані не робилося. Я маю на увазі, саме в основному — в інформуванні населення».

Віктор Пащенко каже, що потрібно ламати стереотипи ставлення до альянсу. На жаль, нині це ніхто практично не робить. Принаймні в Закарпатті. Спеціалісти проаналізували усі мас-медіа області. Про результати аналізу говорить директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді, кандидат історичних наук Світлана Мітряєва: «Жодна газета європейський і євроатлантичний курс України, курс Президента України на Європейську і Євроатлантичну інтеграцію не висвітлює у спосіб, який би відповідав вимогам, технології забезпечення інформацією з цього питання. Ми не знайшли жодної аналітичної, неупередженої інформації про альянс або про Європейський Союз, статті аналітичного характеру».

Закарпатські експерти прогнозують: громадська думка в Україні щодо НАТО навряд чи кардинально зміниться у найближчі роки. Змін можна чекати тоді, коли до влади в Україні прийде нинішня молодь, яка демонструє прихильність до євроатлантичної інтеграції.
XS
SM
MD
LG