
Закарпатці все ще думають...
А що ж закарпатці, мешканці унікального за своїм геополітичним розташуванням і історією краю? Експерти кажуть: нині більшість закарпатців ще не визначилися зі своїм ставленням до НАТО. Говорить керівник громадської організації «Закарпатський інститут політичних досліджень» політолог Віктор Пащенко: «Приблизне співвідношення в Закарпатті таке: 30 відсотків – це прихильники, 25 відсотків – противники НАТО. Переважна більшість населення Закарпаття в цьому питанні не визначилася».
Віктор Пащенко підкреслює: негативна думка щодо НАТО формувалася в підсвідомості українців ще з часів Радянського Союзу. Роки незалежності України практично мало що змінили. Віктор Пащенко продовужє: «Починаючи з року незалежності, всі уряди, всі президенти виголошували офіційно курс на НАТО, але жодного кроку в цьому плані не робилося. Я маю на увазі, саме в основному — в інформуванні населення».
Віктор Пащенко каже, що потрібно ламати стереотипи ставлення до альянсу. На жаль, нині це ніхто практично не робить. Принаймні в Закарпатті. Спеціалісти проаналізували усі мас-медіа області. Про результати аналізу говорить директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в Ужгороді, кандидат історичних наук Світлана Мітряєва: «Жодна газета європейський і євроатлантичний курс України, курс Президента України на Європейську і Євроатлантичну інтеграцію не висвітлює у спосіб, який би відповідав вимогам, технології забезпечення інформацією з цього питання. Ми не знайшли жодної аналітичної, неупередженої інформації про альянс або про Європейський Союз, статті аналітичного характеру».
Закарпатські експерти прогнозують: громадська думка в Україні щодо НАТО навряд чи кардинально зміниться у найближчі роки. Змін можна чекати тоді, коли до влади в Україні прийде нинішня молодь, яка демонструє прихильність до євроатлантичної інтеграції.