Доступність посилання

ТОП новини

Харків’яни з проблемами зору підкорили Говерлу.


Олена Солодовнікова Харків, 27 грудня 2006 р. (RadioSvoboda.ua) – Підкорення Говерли наосліп здійснили чотирнадцять сміливих харків’ян з проблемами зору. Їхнє досягнення претендує на місце в книзі рекордів України.

Підготовка до сходження тривала півтора місяця, вона відбувалась на крутих схилах харківських ярів. Незрячі хлопці та дівчата вчилися ходити по мотузкових перилах, користуватися закріпленнями та іншим спорядженням. Команду тренували всесвітньовідомі спортсмени Сергій Бєршов та Віктор Назаренко, які неодноразово піднімалися на Еверест і Джомолунгму.

Професіонали поставили перед новачками неймовірне завдання: кожен з учасників сходження йшов у парі з інструктором, але окремою стежкою. Передбачити усі проблеми заздалегідь не вдалося. Хоча в день підкорення погода сприяла сміливцям – звичний туман змінився яскравим сонцем, – брати майже тритисячіметрову висоту було нелегко. Особливо заважали слизька крига під ногами та пронизливий вітер. «Сходження нам всім далося дуже важко. Треба було і рівновагу тримати, і силу мати», – згадує один з учасників Володимир Носков.

До верхівки група йшла півдоби. Нарешті діставшись, учасники акції встановили на Говерлі прапори Харкова та України. Новоспечені альпіністи ставили на меті додати іншим незрячим людям віри у себе. А також довести суспільству, що вони є повноправними громадянами України. Серед учасників виключно успішні люди з проблемами зору. Вони працюють журналістами, соціологами, юристами або навчаються у вузах. Кожен з них тепер має власні спогади про Говерлу. «Відчув волю, свободу духу, емоцій. Кожен з нас, звісно, був щасливий. Ви знаєте, неначе крила виросли», – поділився спогадами Володимир Носков.

Невдовзі учасники акції «Сходження толерантності -2006» отримають альпіністські посвідчення. Крім того, відомості про цю експедицію можуть опинитися на сторінках книги рекордів України.
XS
SM
MD
LG