Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина: інтрига навколо терміну пологів.


Надія Кандиба Берлін, 29 грудня 2006 р. (RadioSvoboda.ua) – У Німеччині чекання на пологи в ці дні цілком можна порівняти з грою в лотерею. Якщо дитина побачить світ цього року, тоді батьки отримуватимуть ще за старими правилами так звані виховні гроші. Якщо ж пологи відбудуться в новому році, тоді новоспечені мама й тато матимуть право вже на нову фінансову допомогу для батьків. Оскільки для багатьох це означатиме збільшення або зменшення грошей у гаманці, дехто навіть розмірковує над затриманням або, навпаки, прискоренням пологів.

"Природа найкраще знає, коли слід народитися дитині. Якщо ми свідомо затягуватимемо пологи, тоді це може мати для дитини негативні наслідки", — застерігає президент Німецького союзу гінекологів Крістіан Албрінг. У ці дні йому часто доводиться виступати з подібними роз’ясненнями.

Затримав пологи – дістав більше грошей

Річ у тім, що чимало жінок хотіли б затримати пологи, щоб потрапити під дію вже нового правила про виплату батьківської допомоги. Якщо раніше після народження дитини батьки могли впродовж двох років отримувати максимально триста євро щомісяця, то тепер упродовж одного року вони отримуватимуть дотації, розмір яких орієнтується на доходи родини – чим більші доходи, тим вищі виплати. Йдеться про 67% від останньої зарплати, але не більше ніж 1800 євро на місяць. Наприклад, Катрін Штольц, яка зараз перебуває в декретній відпустці, за старими правилами, мала б право на фінансову допомогу лише впродовж трьох місяців: "Я хочу залишатися з дитиною півтора року. Мені буде значно спокійніше, якщо знатиму, що упродовж цілого року отримуватиму гроші й мені не доведеться рахувати кожний цент".

Крім того, виплата такої допомоги збільшується ще на два місяці, якщо мама й тато захочуть поділити між собою відпустку за доглядом за дитиною. Для тих, хто останнім часом працював, це солідне покращення ситуації. Автори нового закону сподіваються, що таке правило допоможе краще поєднувати родину й професійну кар’єру.

Без роботи й допомога мінімальна

Для безробітних, однак, або для тих, хто останні роки не працював, займаючись вихованням дітей, нововведення можуть, навпаки, означати зменшення грошей у гаманці. Раніше упродовж двох років вони отримували максимальну щомісячну фінансову допомогу в розмірі триста євро. Тепер вони теж отримуватимуть щомісяця триста євро, але вже не два роки, а лише 12 місяців. Ульріке Ціммерманн була вкрай щаслива, що її немовля народилося на два тижні раніше терміну: "Я хотіла, щоб Ґрете народилася ще цього року. Я вже сиджу два роки вдома зі своєю першою дитиною. І тепер хочу провести ще два роки зі своєю другою дитиною. За старими правилами, гроші ми отримуватимемо на рік довше", — пояснила Ціммерманн.

Деякі майбутні мами, які можуть опинитися в подібній ситуації, наважуються навіть на кесерів розтин, аби їхня дитина з’явилася на світ ще цього року. Хто ж повністю покладається на матінку природу, тому інтриги не бракуватиме. Як стверджують медики, лише 4% дітей народжуються точно у визначений лікарем термін.
XS
SM
MD
LG